Dom » Budownictwo

Libet zaprezentował się na Targach Roślin i Architektury w Szczecinie

Libet zaprezentował się na Targach Roślin i Architektury w Szczecinie
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatni weekend kwietnia (25-27.04.2014) po raz 16 odbyły się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design. W tym najważniejszym spotkaniu branży ogrodniczej udział wziął również Libet.

Czołowy producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych nie tylko zaprezentował swoją ofertę. Firmowe produkty zostały również wykorzystane do aranżacji Ogrodu Pokazowego.

Tematem przewodnim 16. edycji Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design w Szczecinie była rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta oraz światło i woda w aranżacjach terenów zieleni. W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich swoje produkty do aranżacji dużych i małych ogrodów zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Wśród sadzonek, kwiatów, krzewów, narzędzi oraz kolekcji mebli i elementów małej architektury ogrodowej nie mogło także zabraknąć materiałów nawierzchniowych.

Nowości, nowości...

Ekspozycja firmy Libet została zorganizowana wspólnie z Punktem Partnerskim - firmą Epatio ze Szczecina.

- Na firmowym stoisku zaprezentowaliśmy przede wszystkim nowości produktowe z 2014 roku. Wszyscy zainteresowali mogli szczegółowo poznać naszą ofertę i zapoznać się z zaletami betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych z segmentu Premium - mówi Cezary Tyliński, projektant w firmie Libet.

Doradcy Libetu chętnie udzielali informacji o poszczególnych produktach - ich właściwościach, zastosowaniu, możliwościach aranżacyjnych, jak również dostępności i miejscach zakupu. Zainteresowani mogli również uzyskać profesjonalną poradę na temat urządzania ogrodów i komponowania efektownych nawierzchni brukowanych oraz dowiedzieć się, jak w odpowiedni sposób przygotować podłoże i ułożyć, zgodnie ze sztuką budowlaną, materiały nawierzchniowe. Nawiązując do tematu przewodniego targów, w aranżacji stoiska wykorzystano oryginalną iluminację.

Pokazowy ogród z produktami Libet

Popularnością wśród zwiedzających cieszył się również Ogród Pokazowy, do aranżacji którego wykorzystane zostały produkty firmy Libet. Wybrany w konkursie projekt Agaty Cichoń i Kingi Tokarskiej - studentek Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - uwzględnił trzy funkcje zielonej przestrzeni: ozdobną, rekreacyjną oraz wypoczynkową i stał się świetnym przykładem urządzenia ogrodu w nowoczesnym stylu. Charakter ów został umiejętnie podkreślony nawierzchnią, na którą złożyła się kompozycja z grysów, płyt tarasowych oraz trawy, zaś kameralny nastrój zielonej enklawy stworzyły rośliny oraz meble z technorattanu. Całość dopełniły gabiony oraz kolorystyka utrzymana w brązach, szarościach i zieleni.

- W tę nowoczesną aranżację idealnie wpisały się donice Stampo. Po raz pierwszy pokazaliśmy również płytę Toscania w nowym kolorze grigio. Została ona użyta nie tylko do wykonania ścieżek oraz nawierzchni patio, ale posłużyła jako efektowne siedzisko w gabionach - wyjaśnia Cezary Tyliński.

Partnerami tego wydarzenia były firmy Libet i Epatio, zaś prezentacji ogrodu towarzyszyła wystawa projektów zgłoszonych do konkursu. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design są skierowane do osób, które nie tylko zawodowo zajmują się architekturą krajobrazu. W spotkaniu również biorą udział działkowcy, ogrodnicy amatorzy oraz osoby zainteresowane urządzaniem ogrodów. W 16. edycji uczestniczyło około 70 wystawców, a organizatorzy szacują, że targi odwiedziło ok. 7 tys. osób. - To jedno z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnej edycji - zapowiada Cezary Tyliński.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRoteina PR

Komentarze (1)

  • avatar
    ~krok 2014-05-14 14:42:55

    Witam, kiedy i gdzie będzie następny taki event Libetu? Planyję remont w ogródku i chętnie bym sobie pooglądał kostkę "nażywo"


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »