Firma » Biznes

LifeSim Games z Rodziny Movie Games pozyskuje finansowanie na produkcję kilkunastu symulatorów

LifeSim Games z Rodziny Movie Games pozyskuje finansowanie na produkcję kilkunastu symulatorów
Zobacz więcej zdjęć »
LifeSim Games, wchodzący w skład Rodziny Movie Games producent gier w pełni oddających codzienne życiowe aktywności, podpisał z Inwestorem umowę dotyczącą współfinansowania 12 gier symulacyjnych.

LifeSim Games, wchodzący w skład Rodziny Movie Games producent gier w pełni oddających codzienne życiowe aktywności, podpisał z Inwestorem umowę dotyczącą współfinansowania 12 gier symulacyjnych. Oprócz tego Inwestor zobowiązał się do podwyższenia kapitału w spółce. Wydawcą wszystkich gier będzie Movie Games.

Na podstawie zawartej umowy inwestycyjnej, inwestor, będący jednym z założycieli spółki, podwyższy kapitał zakładowy LifeSim Games, a także będzie współfinansował produkcję i wydanie kilkunastu gier w zamian za udział w przychodach z ich komercjalizacji. Do każdej z produkcji podpisane będą umowy wykonawcze, które doprecyzują opisy gier, budżety oraz harmonogramy ich realizacji i wydania. W związku z powyższym w najbliższym czasie LifeSim Games nie planuje pozyskiwać zewnętrznego kapitału. Wydawcą ww. projektów będzie Movie Games S.A., istotny akcjonariusz LifeSim Games S.A.

- Mimo świątecznego okresu aktywnie pracowaliśmy przy przygotowaniu naszych pierwszych projektów. Podpisanie umowy z inwestorem potwierdza, że mamy zapewnione finansowanie na ich wykonanie, a dzięki istotnej obecności Movie Games S.A. w naszym akcjonariacie będziemy korzystać ze wsparcia przy ich wydaniu. Pierwsze zapowiedzi na platformie Steam planujemy w ciągu kilku tygodni. W tym czasie równolegle skupiamy się na przygotowaniu planu marketingowego naszych tytułów. – mówi Michał Pankowski, Prezes Zarządu LifeSim Games S.A.

LifeSim Games produkować będzie średniobudżetowe gry z gatunku symulator na PC i konsole, które pozwolą graczom tworzyć, budować, urządzać obiekty, aktywnie angażować się w różne zajęcia z życia wzięte, zarabiać pieniądze, rozbudowywać kompetencje, budować relacje oraz zdobywać reputację.

- Zgodnie z tym co komunikowaliśmy, mimo bardzo trudnego czasu na rynku kapitałowym dla spółek gamingowych nie mamy żadnego problemu z finansowaniem naszych produkcji. Podpisana umowa potwierdza duże zaufanie inwestorów do projektów rodziny Movie Games. W ramach Movie Games budujemy spółki, które nie będą ze sobą rywalizować. Każdy z podmiotów tworzy odmienne portfolio gier. Specjalizacja zespołów na sprecyzowanym rodzaju gier oraz na zdobywaniu określonej społeczności fanów powinna przełożyć się na stałe rozszerzanie community graczy skupionych wokół Movie Games jako wydawcy – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games S.A.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier  z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

LifeSim Games S.A. to studio produkcji gier realizujące symulatory poświęcone różnym aspektom codzienności. Nasze produkcje pozwolą graczom tworzyć, budować, urządzać obiekty, zarabiać pieniądze i aktywnie angażować się w różne zajęcia z życia wzięte. Koncentrujemy się na lekkich i przyjemnych tematach, atrakcyjnych dla każdego niezależnie od płci czy wieku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »