Dom » Nieruchomość

Limity cenowe Rodziny na swoim w Warszawie mocno w dół

Limity cenowe Rodziny na swoim w Warszawie mocno w dół
Zobacz więcej zdjęć »
Limity cenowe w II kwartale 2012 r. w programie Rodzina na swoim w Warszawie uległy dość istotnym obniżkom. W pozostałych głównych miastach zmiany nie były już tak wyraźne.

Poniżej przedstawiono, jak kształtowały się limity cenowe w pięciu głównych rynkach mieszkaniowych od 31 sierpnia 2011 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Obniżka wskaźnika służącego do obliczania tychże limitów cenowych z poziomu 1,4 do 0,8 oraz 1,0 odpowiednio dla rynku wtórnego i pierwotnego sprawiła, że po 30 sierpnia ubiegłego roku maksymalne ceny mieszkań, które mogą być objęte programem znacznie spadły. W związku z tym obecnie w dużych miastach bardzo ciężko znaleźć mieszkania, które mogłyby zostać kupione posiłkując się rządowym wsparciem. Dotyczy to jednak w większym stopniu lokali mieszkalnych kupowanych z drugiej ręki. Znalezienie lokalu mieszkalnego z rynku wtórnego w cenie nieco ponad 3,5 tys. zł/mkw. w Krakowie jest niemal niemożliwe. W pozostałych miastach jest niewiele lepiej, również tam jednostki mieszkalne spełniające te wymogi stanowią raczej wyjątek niż regułę. W związku, z czym aktualnie na rynku wtórnym do rządowych dopłat kwalifikują się głównie lokale do generalnego remontu, zlokalizowane w zaniedbanych budynkach, usytuowane na przykład na poddaszu, czy strychu.
Na pierwotnym rynku mieszkaniowym sytuacja wygląda trochę lepiej. Od pewnego czasu pojawiają się już inwestycje deweloperskie oferujące lokale ze stawkami za mkw., które „mieszczą się” w tych progach. Nie należy jednak spodziewać się znacznego wzrostu podaży takich mieszkań. W tym miejscu trzeba, bowiem podkreślić, że deweloperzy traktują je raczej, jako reklamę – oferując w obniżonych cenach zazwyczaj tylko kilka wybranych lokali w danym projekcie. Takie mieszkania mają za zadanie zwrócić uwagę osób poszukujących nowego lokum na daną inwestycję. Zdarza się również, że ceny spełniające aktualne wymogi Rodziny na swoim są dostępne tylko w wypadku szybkiej wpłaty większej części całej ceny za mieszkanie, co oczywiście jest utrudnione, gdy ma ono zostać zakupione na kredyt.

Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »