Moda » Odzież

Linia "Spitfire Girls" czyli modowe manewry lotnicze

Linia "Spitfire Girls" czyli modowe manewry lotnicze
Zobacz więcej zdjęć »
Linia kurtek i kożuchów „Spitfire Girls” stanowi odpowiedź marki OCHNIK na meldujący się w tym sezonie w modzie trend wojskowy.

W swej najnowszej kolekcji  firma OCHNIK proponuje linię kurtek i kożuchów lotniczych, upamiętniającą służbę kobiet-pilotów  podczas II wojny światowej.

W 1939 roku w Wielkiej Brytanii powołano damską sekcję lotniczej służby transportowej – Air Transport Auxiliary, w której służyło łącznie 166 ochotniczek z całego świata, a wśród nich 3 Polki. W wyniku działań wojennych kobiety zostały dopuszczone do pilotowania wszystkich typów maszyn bojowych i mogły spełnić swoje największe lotnicze marzenie – zasiąść za sterami Supermarine „Spitfire” – jednego z najlepszych samolotów myśliwskich II wojny światowej. Od tej pory ochotniczki służące w ATA określano mianem „Spitfire Girls”.

W linii „Spitfire Girls” swoboda i niezobowiązujący luz uporządkowane zostały przez akcenty militarne, takie jak: skórzane emblematy czy podszewka z ryciną mapy lotniczej Polski, które nadają produktom wyjątkowego charakteru i sprawiają, że są one idealne dla kobiet odważnych i gotowych na podejmowanie ryzyka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OCHNIK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »