Społeczeństwo » Polityka

Liroy i Pawłowicz – gorąca para minionego tygodnia

Liroy i Pawłowicz – gorąca para minionego tygodnia
Zobacz więcej zdjęć »
Raper oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyszli z cienia. I choć obie osoby znane są z kontrowersyjnych zachowań, to ich medialność w ostatnim czasie była bardzo niska. Teraz nadrabiają zaległości. Na ich temat w ciągu zaledwie 7 dni opublikowano łącznie aż 7236 wzmianek w social media.

Raper oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyszli z cienia. I choć obie osoby znane są z kontrowersyjnych zachowań, to ich medialność w ostatnim czasie była bardzo niska. Teraz nadrabiają zaległości. Na ich temat w ciągu zaledwie 7 dni opublikowano łącznie aż 7236 wzmianek w social media – wynika z raportu „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Paweł Kukiz potrafi zadbać o medialny szum. Polityk na „jedynkę” na swojej liście wyborczej w Kielcach wybrał Piotra Marca, znanego jako raper Liroy. Informacja ta została głośno skomentowana w social media. 27 sierpnia, czyli w momencie podania kandydatury muzyka, na temat Liroya ukazało się 841 twittów oraz 768 wpisów i komentarzy na Facebooku. Natomiast w trakcie całego zeszłego tygodnia w nawiązaniu do Liroya ukazały się 3783 informacje w analizowanych mediach społecznościowych.

W ubiegłym tygodniu internauci chętnie omawiali także potyczki językowe prof. Krystyny Pawłowicz, która na Facebooku dodała wpis z błędem – chodziło o wyraz „wziąść”, a następnie przekonywała fanów, że taka forma jest poprawna. Nie pomogły nawet przesłane linki do poradni językowych. Stosowanie poprawnej formy interpretowała jako chęć używania niechlujnych i często prymitywnych, psujących język skrótów. Poza tym, jej zdaniem, to cecha ''lewactwa''.

W dniu publikacji postu, czyli 27 sierpnia w nawiązaniu do Krystyny Pawłowicz internauci napisali łącznie 1115 wzmianek. Zdecydowanie aktywniejsi byli użytkownicy Facebooka – 63 proc. przekazu. Z kolei fani Twittera zareagowali dzień później. Na portalu powstał nawet hatszag #wziąść. W trakcie analizowanych 7 dni o posłance pojawiły 3453 informacje we wspomnianych serwisach. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »