Firma » Praca

List motywacyjny - czego oczekują pracodawcy?

Zastanawiałeś się kiedyś czego oczekują pracodawcy po naszych listach motywacyjnych? Tworząc aplikacje niejeden z nas nie zastanawia się nad sposobem odbioru przed pracodawców.

Co czytają najpierw - list motywacyjny czy Curriculum Vitae? Czego właściwie od nas oczekują i co potrafią wyczytać z naszych dokumentów. A może potrafią prześwietlić nas niczym aparat rentgenowski?

Konkret

Pracodawcy przede wszystkim oczekują konkretu. Osoby rekrutujące mają zwykle bardzo mało czasu na przeczytanie dokumentów. Dlatego właśnie oczekują, że nasz list motywacyjny szybko dostarczy nam potrzebnych informacji. Warto więc trzymać się tematu i odpowiadać na pytania zawarte w ogłoszeniu o pracę.

Aby nasz list motywacyjny sprawiał wrażenie jeszcze bardziej konkretnego, możemy wypunktować się najważniejsze elementy i wyrażenia z ogłoszenia o pracę i oprzeć się na nich w swojej aplikacji.

Prawidłowa kolejność

Osoby rekrutujące lubią jak jest wszystko na swoim miejscu i w dokumencie nie panuje chaos. Jeśli list motywacyjny jest uporządkowany, łatwiej wszystko znaleźć. Poza tym porządek i prawidłowa kolejność oddaje uporządkowanie kandydata.

List motywacyjny powinien zatem składać się z danych adresowych, nagłówka i treści. Treść składa się ze wstępu, rozwinięcie i zakończenia. We wstępie piszemy o tym dlaczego zdecydowaliśmy się napisać list motywacyjny oraz przedstawiamy nasze oczekiwania. W rozwinięciu przedstawiamy swoje sukcesy i cechy charakteru. No a zakończenie to wyrażenie chęci spotkania i podpis. Nie zapominamy też o załącznikach.

Oryginalność

Dla osoby rekrutującej nie ma nic gorszego niż nudne listy motywacyjne. Bardzo łatwo jest stworzyć dokument oparty tylko i wyłącznie na gotowym wzorze. Powtarzanie tych samych formułek jest dla pracodawcy po prostu nudne i na pewno szuka on w listach motywacyjnych odrobiny oryginalności. Warto więc dodać trochę własnych emocji i postarać się o dynamizm w liście motywacyjnym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przemeks

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »