Kultura, sztuka » Kultura

„LITO ART KRK” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach

„LITO ART KRK” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach
Zobacz więcej zdjęć »
11 grudnia w Akademii w Bronowicach odbędzie się wernisaż wystawy „LITO ART KRK”. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać prace pokazujące obecny nurt w litografii oraz przybliżające postawy twórcze najzdolniejszych studentów i kadry Pracowni Litografii ASP w Krakowie.

Wśród wystawionych prac pojawią się dzieła przygotowane przez prof. Piotra Panasiewicza, adiunkta dr Krzysztofa Świętka oraz asyst. mgr Bartłomieja Chwilczyńskiego. 

Litografia to przełomowa technika, która zapoczątkowała druk płaski. Na początku XX wieku to ona wiodła prym m.in. w przemyśle reklamowym. Za jej pomocą drukowano etykiety, plakaty oraz formularze. Dzięki tej technice rozwinął się również ruch wydawniczy, a zwłaszcza ilustracja. Litografia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród takich artystów jak np.: Teodor Axentowicz, Józef Czajkowski, Józef Mehoffer, Jan Stanisławski, Wojciech Weiss, Stanisław Wyspiański czy Leon Wyczółkowski, zwany później ojcem litografii polskiej. 

- Wystawa którą Państwu prezentujemy, ukazuje obecną kondycję Pracowni Litografii i artystyczne trendy w niej panujące. Przybliża postawy twórcze najzdolniejszych studentów oraz kadry pracowni. Jako obecny kierownik pracowni, przyjaciel i wieloletni współpracownik Profesora Romana Żygulskiego dedykuję mu tę wystawę – mówi Piotr Panasiewicz, kierownik Pracowni Litografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wernisaż wystawy obędzie się 11 grudnia o godzinie 17:30 w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61, 1 piętro). Wystawa „LITO ASP KRK” czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 21.00. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »