Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival
Zobacz więcej zdjęć »
19 stycznia 2014 r. w Łodzi odbędzie się pierwsza edycja Łódź Street Food Festival. Na potrzeby festiwalu znane łódzkie restauracje przygotują swoje specjalne ‘uliczne’ menu. Dodatkową atrakcją będzie zjazd food trucków. Festiwal odbędzie się na terenie Piotrkowskiej 217.

 

W niedzielę, 19 stycznia, na terenie podwórka oraz krytego skateparku przy ul. Piotrkowskiej 217 w Łodzi odbędzie się festiwal tzw. jedzenia ulicznego. Kilkanaście znanych łódzkich restauracji na to niedzielne popołudnie, bo Festiwal potrwa od godziny 13 do 17, przygotuje swoje specjalne menu. Każdy miłośnik tego typu kuchni znajdzie coś dla siebie. Serwowane będą mi.in. burgery, tortille, zapiekanki, placki ziemniaczane, tarty, świeżo wyciskane soki oraz aromatyczna kawa.

Celem Festiwalu jest pokazanie, że posiłki spożywane 'na mieście', często w biegu, mogą być nie tylko smaczne, ale też zdrowe i pełnowartościowe - oparte przede wszystkim na świeżych produktach najwyższej jakości." - mówi Anna Plocek, przedstawiciel agencji interaktywnej The Program wspierającej akcję. 

Pierwsza edycja Łódź Street Food Festival będzie miała miejsce na terenie krytego, popularnego wśród młodzieży skateparku - 217 Park. Natomiast na podwórku przy Piotrkowskiej 217 będzie miał miejsce zjazd food trucków - furgonetek-restauracji, które do naszego miasta przyjadą specjalnie na to wydarzenie. Muzyczną atrakcją będzie występ trzech łódzkich zespołów - Konkubent, CUTE MESS oraz Magister Ninja, które zagrają kolejno o godzinie 14, 15 i 16.

Organizatorami festiwalu jest spółka Okam, właściciel pofabrycznych zabudowań Piotrkowskiej 217 oraz agencja interaktywna The Program. Więcej informacji dotyczących Łódź Street Food Festival znajduje się na www.facebook.com/piotrkowska217

 Piotrkowska 217

Fabryka maszyn, mieszcząca się przy Piotrkowskiej 217, założona została w 1866 roku przez niemieckiego emigranta z Czech - Józefa Johna. W ciągu kilkunastu lat stała się największym w skali miasta jak i regionu, przedsiębiorstwem mechanicznym. O jej świetności może świadczyć fakt, iż fabryka podjęła się wykonania dzwonu dla łódzkiej katedry. Przyjmuje się, że to właśnie założeniu fabryki przez Józefa Johna należy zawdzięczać początki przemysłu metalowego na potrzeby włókiennictwa. Obecnie właścicielem terenu jest spółka Okam, która planuje stworzyć w tym miejscu centrum dla młodych, kreatywnych ludzi. Inicjatywie towarzyszy nowopowstający Food Boutique - pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością.

 

 

*      *      *

Kontakt dla mediów:

 

Agencja interaktywna THEPROGRAM

Anna Plocek pr@theprogram.pl +48 537 777 025Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

theprogram

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »