Firma » Bankowość

Lokata poszukiwana

Gdzie ulokować swoje pieniądze w taki sposób aby na tym zarobić? Czy przy bezpiecznym oszczędzaniu coś nam jeszcze zostanie po uwzględnieniu inflacji oraz podatku Belki?

Jedną z niewielu takich możliwości daje nam lokata w Getin Banku – szkoda, że można ją założyć tylko pierwszy raz i na krótki, dwumiesięczny okres. Jest to ”lokata na start” o stałym oprocentowaniu 7,5% w skali roku (rzeczywisty zysk po odliczeniu podatku 6,08%). Wygodnie i bez żadnych zobowiązań lokatę założymy przez internet. Nie trzeba zakładać konta, ani podpisywać żadnej umowy. Założenie lokaty online to tylko 5 minut. Dostępna jest dla klientów, którzy dotychczas nie zakładali ”lokaty na start”. Można założyć tylko jedną taką lokatę. Kwota minimalna to 500 zł a maksymalna 10 000 zł. Na co czekać? Już za parę minut możemy zacząć zarabiać.

Dobrą propozycją jest oferta Meritum Bank. Tu oprocentowanie lokat jest bardzo wysokie – aż 8,5 % w skali roku, ale niestety tylko na 3 miesiące (rzeczywisty zysk po odliczeniu podatku 6,83%). Można założyć tylko jedną lokatę. Takie oprocentowanie jest gwarantowane dla kwoty od 500 zł do 5000 zł. Od sumy 5000 zł oprocentowanie spada na 7%, powyżej 10 000 zł to już tylko 5 %. Dobra lokata ale tylko na okres 3 miesięcy i dla ulokowania małej kwoty. Żeby ja założyć trzeba otworzyć konto osobiste, co prawda darmowe (miejmy nadzieję, że nie natrafimy na jakieś utrudniające uwarunkowania). Można to zrobić także przez internet, bez wychodzenia z domu.

 Atrakcyjną, ze względu na możliwość ulokowania dużej kwoty na dłuższy okres czasu, jest oferta Santander Bank. Możemy założyć 15 miesięczną lokatę Direct+ Internet na 6,6 % na dowolną kwotę powyżej 5000 zł (rzeczywisty zysk po odliczeniu podatku 5,35%). Żeby założyć lokatę wystarczy zadzwonić lub wysłać formularz ze strony internetowej.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli do założenia lokaty bank wymaga założenia konta oszczędnościowego, to po zakończeniu okresu lokaty możemy je zamknąć i poszukać kolejnej okazji do pomnażania swoich oszczędności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jakanu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »