Kultura, sztuka » Kultura

LOL - co to znaczy!

SIC – to cytuję, LOL – śmieję się głośno, <3 – to serce. Co to wszystko znaczy?

Coraz częściej w Internecie spotykamy się ze skrótami, wyrazami, których nie znamy. Dlaczego tak jest? Użytkownicy nauczyli komunikować się ze sobą tak, aby niezależnie od kraju pochodzenia, czy języka jakim władają  wszystko było zrozumiałe. Pomaga w tym znajomość języków obcych. W tym roku konkurs „Pokaż nam język”, pomoże rozwiązać internetowe zagadki językowe.

Tematem tegorocznych zmagań konkursowych jest  „Internet i jego język”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizować będą ze sobą w trzech językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Szkoły zgłaszają swoje uczestnictwo na stronie internetowej www.pokaznamjezyk.pl do 28 lutego do 18 marca, uczniowie rejestrują się i rozwiązują test od 10 do 18 marca 2011 roku.

Konkurs ma innowacyjną formułę – od ubiegłego roku odbywa się na platformie internetowej, co znacznie ułatwia jego organizację. Na przełomie marca i kwietnia reprezentacje szkół spotkają się w Wyższych Szkołach Bankowych podczas półfinałów i finałów regionalnych, a 15 kwietnia najlepsi z najlepszych rywalizować będą w WSB we Wrocławiu podczas Superfinału konkursu. 

Młodzież bardzo chętnie bierze udział w konkursie, na stałe wpisał się on w kalendarz wydarzeń w wielu polskich szkołach ponadgimnazjalnych. Maturzyści mają okazję powtórzyć wiedzę przed maturą a uczniowie młodszych klas po prostu sprawdzić swoje umiejętności.

 Nagrodami w konkursie są indeksy wraz z rocznym bezpłatnym stypendium na naukę w Wyższych Szkołach Bankowych, a także laptopy, kursy językowe! W 2010 roku w konkursie wzięło udział 8022 uczniów z 456 szkół w całej Polsce, a od początku trwania konkursu liczba ta sięga ponad 100 tysięcy!

Organizatorami konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe – najlepsze uczelnie biznesowe w Polsce, a partnerem medialnym jest portal Zadane.pl i GazetaEdukacja.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.chrzanowska@teb-akademia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »