Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Lot do Nowego Jorku za 120zł? To możliwe!

Lot do Nowego Jorku za 120zł? To możliwe!
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje w pełni, więc większość z Was zapewne już dawno zaplanowała urlop. Dla tych, którzy jednak nie pomyśleli o tym wcześniej, pozostało poszukiwanie wakacyjnych ofert last minute.

Wakacje w pełni, więc większość z Was zapewne już dawno zaplanowała urlop. Dla tych, którzy jednak nie pomyśleli o tym wcześniej, pozostało poszukiwanie wakacyjnych ofert last minute. Jeśli natomiast wolicie zaplanować wakacje samodzielnie i nie uzależniać ich od oferty touroperatorów, skorzystajcie z pięciu sprawdzonych sposobów na tanie bilety lotnicze.

– Samolot już dawno przestał być środkiem lokomocji tylko dla wybranych, ale mimo to latanie nie straciło niczego ze swojej magii – zauważa Marcin Kasprzak, redaktor naczelny miesięcznika „Logo”. – Żeby dolecieć z Europy do Nowego Jorku wydałem 120 zł. Wystarczyło na stronie włoskich linii lotniczych zmienić język na japoński i po omacku rezerwować podróż z wylotem z Genewy i powrotem do Mediolanu – dodaje Kasprzak.

Wystrzegaj się piątków

Z raportu 2017 Global Air Travel Outlook* wynika, że najdroższe są bilety na rejsy piątkowe, a najtańsze na te na początku tygodnia. Sobota i niedziela to dni wolne od pracy, dlatego wiele osób planuje krótkie wycieczki właśnie w weekendy i kupuje loty na piątkowe popołudnia i wieczory. Oznacza to duży popyt na bilety lotnicze, więc ceny bywają nawet kilkukrotnie wyższe.

Kupuj loty łączone

Rezygnacja z bezpośrednich połączeń może być uciążliwa, ale pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jeżeli chcesz polecieć na Wyspy Kanaryjskie, to sprawdź, czy nie będzie taniej przesiąść się w Barcelonie. Zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na zwiedzanie miasta w trakcie przesiadki.

Bądź elastyczny

Jeżeli nie musisz dolecieć w wybrane miejsce konkretnego dnia i możesz pozwolić sobie na wylot i powrót 3 dni wcześniej lub później, to sprawdź, czy masz szansę na tańszy lot. Zarówno na stronach linii lotniczych, jak i w wyszukiwarkach istnieje możliwość podglądu cen z całego tygodnia, a nawet miesiąca. Jeżeli podczas dwutygodniowego urlopu planujesz tygodniową wycieczkę to nie musi ona trwać od poniedziałku do niedzieli. Pobyt od środy do wtorku może okazać się znacznie tańszy.

Kupuj z wyprzedzeniem

Jeżeli planujesz podróż z wyprzedzeniem, dokładnie wiesz, kiedy weźmiesz urlop i masz pewność co do wybranej destynacji, to najkorzystniej kupisz bilety kilka miesięcy wcześniej. Z raportu 2017 Global Air Travel Outlook* wynika, że najlepsze oferty można uzyskać, kupując bilety w niedzielę co najmniej 21 dni przed planowanym wylotem.

Włącz powiadomienia

Korzystaj z wyszukiwarek lotów i porównywarek cen, które pozwalają nie tylko odnaleźć najkorzystniejsze oferty, ale również ustawić powiadomienia dla trasy i terminu, którymi się interesujesz. Otrzymasz powiadomienie, jak tylko spadną ceny biletów.

Więcej porad na temat taniego latania po świecie, bagażu (w co się spakować i co zabrać na podróż) i najlepszych kierunków znajdziesz w najnowszym wydaniu miesięcznika „Logo”.

Raport 2017 Global Air Travel Outlook

„Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »