Kultura, sztuka » Kultura

Lotniczy listopad w Gliwicach

Lotniczy listopad w Gliwicach
Zobacz więcej zdjęć »
Wystawa lotnicza oraz wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach samolotów, ale także nauki i dobrej zabawy, przygotowała w listopadzie Europa Centralna w Gliwicach

Pierwszy raz na Śląsku, właśnie w Europie Centralnej w Gliwicach, będzie można przez niemal miesiąc prezentować tajemnice świata samolotów i lotnictwa. Z tej okazji gliwickie Centrum Handlowe we współpracy z Aeroklubem Gliwickim przygotowuje specjalną ekspozycję. Potrwa od 7 do 29 listopada. Znajdą się na niej  samoloty, do których będzie można wsiąść w trakcie każdego z weekendów oraz w dni robocze od godz. 15:00 do 20:00, a także wysłuchać opowieści eksperta na jego temat. – Bardzo cieszymy się, że wspólnie, tu na ziemi, będziemy mogli pokazać tajemnice niezwykłej podniebnej przygody – mówi Krzysztof Piekarczyk, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. – W Europie Centralnej zaprezentujemy m.in. dwa nasze samoloty. Są to Cessna 150 oraz PZL 104 Wilga. Ten ostatni z samolotów służył nam m.in. do szkolenia pilotów czy skoków spadochronowych oraz holowania szybowców. To także model, na którym Polacy od lat zdobywali wiele medali na poziomie krajowym i światowym w lataniu rajdowo-nawigacyjnym i precyzyjnym. W każdy weekend w trakcie trwania wystawy będzie można także odwiedzić specjalne stoisko strefy spadochronowej Silesia. To właśnie w niej będzie można poznać tajemnice współczesnego spadochroniarstwa. Na odkrycie czekają m.in. tajemnice układania spadochronu czy zachowania w powietrzu podczas sytuacji awaryjnej. W cztery weekendy, począwszy od 7 listopada będzie działać także specjalna strefa modelarska. Będzie tam można nie tylko stworzyć swój własny model, ale także obejrzeć kilka wyczynowych „miniaturek” oraz wziąć udział w najprawdziwszym oblatywaniu stworzonych samolotów. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy.

Wystawie będą w każdy weekend towarzyszyły także dodatkowe atrakcje. 7 listopada przygotowano akcję „Tajniki aerodynamiki”. Podczas sobotniego wydarzenia będzie można przekonać się, dlaczego przedmioty unoszą się w powietrzu. Nie zabraknie także okazji do przeprowadzenia wielu ciekawych doświadczeń. Do krainy podniebnych maszyn w niedzielę 8 listopada przeniosą się z kolei uczestnicy specjalnych warsztatów. Tworzenie samolotów, ozdabianie, malowanie, a także prawdziwe szybowcowe zawody – to tylko kilka z niespodzianek, jakie czekają na najmłodszych gości. Początek warsztatów w najbliższy weekend o godz. 12:00. Udział w nich jest bezpłatny. W kolejnych podniebnych tygodniach w Europie Centralnej czekają m.in. eksperymenty związane z grawitacją, powietrzem, warsztaty rakietowe, robotyczne spotkanie z LEGO i spotkanie z dronami oraz technologią rozszerzonej rzeczywistości.  W trakcie odlotowego listopada w Europie Centralnej będzie można także wygrać lot helikopterem nad Gliwicami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »