Kultura, sztuka » Kultura

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zostaje laureatem ostatniego 9. Głosowania Internautów

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zostaje laureatem ostatniego 9. Głosowania Internautów
Zobacz więcej zdjęć »
Obecnie trwa finałowe głosowanie na najlepsze zdjęcie wg internautów zgłoszone na konkurs Ekologia w Obiektywie firmy Bayer!

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zdobył uznanie internautów za fotografię  „Walka tytanów", przestawiającą unikatowy w Polsce gatunek orła przedniego. Obecnie trwa finałowe głosowanie internetowe - wyłaniające zwycięską pracę spośród wszystkich nadesłanych w czasie trwania konkursu. Można wziąć w nim udział, logując się na stronie http://www.ekologiawobiektywie.pl/

Autor wykonał zwycięskie zdjęcie na Pojezierzu Gostynińskim i jak sam podkreśla nie było to łatwe zadanie. - To zdjęcie jest unikatowe, ponieważ przedstawia orła przedniego, których jest w Polsce bardzo niewiele - mówi. Laureat podkreśla, że od najmłodszych lat fascynuje się przyrodą i stara się aktywnie działać na jej rzecz. W zeszłym roku zdobył uznanie m.in. w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.

Komentarz jurora, Anna Brzezińska-Skarżyńska:

Pan Łukasz Kałębasiak z Żychlina ma dwie pasje: przyrodę i fotografię, obydwie wspaniałe, piękne. Obydwie jednak wymagające niezwykłego zaangażowania, poświęcenia czasu. Orzeł przedni to bardzo rzadki gatunek w Polsce. Panu Łukaszowi udało się sfotografować dwa ptaki stojące naprzeciw siebie. Niby banał, ale jak wielu fotografów może poszczycić się takim zdjęciem? Dodatkowo piękna kolorystyka i światło.

INFORMACJA O KONKURSIE

Konkurs „Ekologia w Obiektywie" organizuje już po raz 11. firma Bayer we współpracy z UNEP. Tematem tegorocznej edycji jest „Życie w lasach". W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Przesłane przez nich prace są publikowane na stronie konkursu http://www.ekologiawobiektywie.pl/ i oceniane przez Internautów, którzy w głosowaniu wybierają zdjęcie tygodnia. Już w czerwcu poznamy głównych zwycięzców wyłonionych przez Jury konkursu oraz wyniki finałowego głosowania internautów. Prace nagrodzonych i wyróżnionych zostaną zaprezentowane na wielkoformatowej plenerowej wystawie na murach warszawskiego Barbakanu od 1-30 czerwca br.

Zapraszamy również na stronę http://www.ekologiawobiektywie.pl/ do działu rozrywka, gdzie znaleźć można edukacyjne animacje, EkoFotoŁamigłówkę, FotoPuzzle i Dziką Kartę.

Znajdź nas na Facebooku i śledź na bieżąco nowinki konkursowe: http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Ekologia-w-Obiektywie/115303875154269Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paula Łepik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »