Motoryzacja » Samochody

Luksus w wydaniu Porsche. Pierwsza taka wystawa kultowych pojazdów w Polsce w Galerii Krakowskiej

Luksus w wydaniu Porsche. Pierwsza taka wystawa kultowych pojazdów w Polsce w Galerii Krakowskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Są samochody szybkie, luksusowe lub piękne.

Jest też Porsche, które od niemal 90 lat niezawodnie łączy wszystkie te cechy. 21 modeli niezwyciężonego mistrza wyścigów samochodowych zaparkuje na wystawie w samym centrum Krakowa. W dniach 6-28 marca na odwiedzających Galerię Krakowską będą czekać legendarne limuzyny oraz nowoczesne pojazdy, symulator jazdy, liczne konkursy oraz... Zlot Pasjonatów Porsche. To jedyne takie wydarzenie pod szyldem słynnego motobrandu w Polsce.

Niemiecka precyzja i stylowy design – bez dwóch zdań tak można określić markę Porsche, założoną w 1931 r. przez Ferdinanda Porsche. Logo firmy w kształcie niezmienionego do czasów współczesnych herbu, w centralnej części ma umieszczonego biegnącego konia, zapożyczonego z herbu Stuttgartu, w którym mieści się przedsiębiorstwo. To nie przypadek, bo szybkość, zwinność i klasyczne piękno to cechy, które można nadać już pierwszemu modelowi Porsche powstałemu w 1948 r.

Od 6 do 28 marca klienci Galerii Krakowskiej będą mogli zobaczyć samochody tej marki na pasażach. Największe centrum handlowe w sercu Krakowa będzie pierwszym miejscem w Polsce, goszczącym taką wystawę, która zaciekawi nie tylko fanów motoryzacji.

Zwiedzający będą mogli podziwiać różne modele Porsche. Jednym z nich będzie 356 – pierwszy samochód wyprodukowany przez markę. Oryginalna cena sprzedaży pod koniec 1950 roku oscylowała w granicach 4000 $; dzisiaj ceny na aukcjach wahają się od 20 000 $ do sporo ponad 100 000 $. Gratką dla zwiedzających wystawę będzie model 914/6, zwany powszechnie „dziwakiem” ze względu na swój specyficzny wygląd. Był on pierwszym dopuszczonym do jazdy po drogach publicznych samochodem marki z umieszczonym centralnie silnikiem. Na pasażu zaparkują również między innymi: pożądany przez kolekcjonerów model 911 G Speedster, klasyka gatunku Porsche 911 (typ 992) czy awangardowy i innowacyjny sportowy 928 Turbo. Oprócz innych aut historycznych nie zabraknie też nowoczesnych modeli: Porsche Panamera, Macan, Cayenne, Boxster.

Oprócz wystawy na sympatyków motoryzacji czeka szereg dodatkowych atrakcji.
W pierwszy weekend marca (6-7.03.2020) będzie można spróbować swoich sił na symulatorze, który stanie na poziomie 0 (naprzeciwko Punktu Informacji). Osoby, które wykażą się zwinnością i zdobędą najlepszy czas jazdy, zostaną nagrodzone voucherami o wartości 5300 złotych na Porsche Experience Center Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

14 marca na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędzie się Zlot Pasjonatów Porsche, połączony z przejazdem po centrum Krakowa i konkursem,
w którym do wygrania będzie przejazd po torze wyścigowym wraz z profesjonalnym kierowcą.  

Dodatkowo 13 i 14 marca na pasażu Galerii Krakowskiej stanie ścianka, na tle której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia Instaxem.

Wystawę kultowych samochodów Porsche będzie można zwiedzać na pasażach Galerii Krakowskiej w dniach 6-28 marca. Wstęp na nią jest bezpłatny.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »