Motoryzacja » Samochody

Luksusowy klimat Skandynawii we wnętrzu Volvo XC90

Luksusowy klimat Skandynawii we wnętrzu Volvo XC90
Zobacz więcej zdjęć »
Odważny, niepowtarzalny, skandynawski, luksusowy. Te słowa najlepiej oddają charakter wnętrza flagowego SUV-a Volvo.


Stylista ważniejszy od księgowego

W kabinie nowego XC90 znajdziemy takie detale jak gałka zmiany biegów z kryształowego szkła znanej szwedzkiej firmy Orrefors oraz szlifowane przyciski zapłonu czy regulacji głośności. Do wykończenia auta szczodrze użyto najlepszych gatunków drewna i skóry.

- Te detale to skarby zdobiące wnętrze. Nie chodzi o stronę praktyczną; one nadają kabinie luksusowego charakteru - powiedział Robin Page, Interior Design Director w Volvo Cars.


Ekran dotykowy zamiast wielu przycisków

- Największe wrażenie robi dotykowa konsola centralna, przypominająca tablet. To serce zupełnie nowego układu sterowania auta -
powiedział Thomas Ingenlath, Senior Vice President Design w Volvo Cars. Wspomniana konsola ma tylko kilka podstawowych przycisków nawigacyjnych. Cała reszta funkcji dostępna jest za pośrednictwem ekranu dotykowego.

- Architektura wnętrza jest jasna i uporządkowana, a przy tym budzi wyjątkowe zaufanie, jakiego wymagają nabywcy luksusowych aut klasy SUV - powiedział Peter Mertens, Senior Vice President Research and Development w Volvo Cars.

N
owe fotele

Volvo od dawna przykłada szczególną wagę do komfortowych foteli. XC90 jest 7-osobowe i ma trzy rzędy siedzeń.

- Podobnie jak klasyczne skandynawskie krzesła, nasze nowe fotele udowadniają, że do zapewnienia komfortu nie potrzeba kilogramów gąbki. Ergonomiczne oparcie jest odbiciem ludzkiego kręgosłupa. Mnóstwo możliwych regulacji pozwala zająć idealną pozycję siedzącą - dodaje Robin Page.

Standardowe fotele Comfort można wyposażyć w sterowanie elektryczne działające niemal we wszystkich możliwych płaszczyznach. W opcji dostępne są funkcje wentylacji i masażu. Opcjonalne fotele Contour są jeszcze bardziej komfortowe. Drugi rząd siedzeń składa się z trzech indywidualnych foteli z regulacją pochylenia oparcia. Można je przesuwać wzdłuż. Tym samym, gdy trzeci rząd siedzeń jest złożony, możliwe jest zwiększenie objętości bagażnika. Środkowy fotel można wyposażyć w zintegrowane siedzenie dla dziecka. Siedzenia w trzecim rzędzie, przewidziane dla pasażerów o wzroście do 170 cm, są skierowane lekko do środka auta. To najlepszy “ostatni rząd” w tej klasie aut.


Detale

W XC90 zastosowano system CleanZone zapewniający czyste powietrze w kabinie. To jeden z najbardziej wydajnych systemów na rynku, wyposażony w filtry lepiej wychwytujące drobiny zanieczyszczeń w atmosferze. Natomiast za topowe audio odpowiada renomowana firma Bowers&Wilkins.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »