Firma » Biznes

M&S Pomorska Fabryka Okien oraz M&S Okna i Drzwi po raz kolejny w gronie Gazel Biznesu

M&S Pomorska Fabryka Okien oraz M&S Okna i Drzwi po raz kolejny w gronie Gazel Biznesu
Zobacz więcej zdjęć »
Za nami XVI edycja rankingu „Gazele Biznesu”. W 2015 roku, po raz kolejny, doceniono spółki grupy MS więcej niż OKNA: M&S Okna i Drzwi oraz M&S Pomorską Fabrykę Okien.

Pracowitość, sumienność i wytrwałość to cechy niezbędne w biznesie. Są podstawą sukcesu firmy. Słupska Grupa MS stawia na nieprzerwany rozwój innowacji i wysoką jakość swoich produktów. Działania te doceniono poprzez włączenie jej spółek do grona Gazel Biznesu. Wyróżnienia wręczono na tegorocznej gali w Sopocie.

Kryteria spełniane przez firmy uwzględnione w rankingu

Każda edycja rankingu obejmuje badaniami wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające ją lata. Aby ubiegać się o tytuł Gazeli Biznesu, firma musi spełnić szereg wymagań. Na początek - musi umożliwić analizę swoich wyników finansowych przynajmniej za okres trzech badanych lat. Jej działalność musi być rozpoczęta przed badanym okresem i trwać nieprzerwanie do dziś. Co więcej, w roku bazowym (w przypadku tej edycji - 2012) jej przychody musiały mieścić się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych. Firma musi rokrocznie odnotowywać wzrost przychodów - odnotowanie choć jednej straty dyskwalifikuje ją z rankingu.

Czym jest ranking Gazele Biznesu?

Autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm, przygotowywanego dla dziennika „Puls Biznesu", od 2001 roku jest Coface. Największa polska wywiadownia gospodarcza dysponuje bogatą i wciąż aktualizowaną bazą informacji o firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. W ostatniej edycji nagrodzono 373 przedsiębiorstwa w województwie pomorskim.

Coroczna analiza statystyczna i jakościowa tysięcy polskich przedsiębiorstw jest niezbędna do przygotowania rankingu, w którym znajdują się nie tylko firmy spełniające twarde kryteria, ale też te najbardziej wiarygodne. Ranking ma na celu wskazanie i wyróżnienie najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm.

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat. Ranking publikowany jest w specjalnym dodatku do dziennika „Puls Biznesu", nie uwzględnia wyników grup kapitałowych, a udział w nim jest bezpłatny.

KONTAKT:

Profundo PR:
Katarzyna Stanik
tel. kom. 512 221 790
e-mail: k.stanik@profundo.pl

Dział marketingu MS:
Kinga Potocka
tel. kom. 606 393 802
e-mail: k.potocka@ms.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »