Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

“Mądre” zęby - usuwamy bez żalu!

Zęby mądrości sprawiają swoim posiadaczom nie mało kłopotów. Często podczas wyrzynania pojawia się ból, stan zapalny. Zęby mogą wyrżnąć się częściowo lub krzywo. Gdy zaatakuje je próchnica trudno uzyskać dostęp do leczenia.

Są też przypadki, gdy “ósemki” wychodzą prawidłowo bez dolegliwości i komplikacji. Wtedy należy dbać o ich zdrowie. Można będzie je wykorzystać w przyszłości, jeśli coś się przydarzy “sąsiadom” - np. jako filar do odbudowy protetycznej. Doskonała higiena, czyszczenie i wzmocnienie “ósemek” specjalnymi preparatami zapewnią im zdrowie i długie życie.

Problemowe “mądre” zęby usuwamy bez żalu!

Konsultacja u lekarza-dentysty pozwoli na ocenę stanu faktycznego zębów mądrości.

Badanie wewnątrzustne: położenie, obecność próchnicy, stan dziąsła otaczającego ząb, wpływ na zęby sąsiednie i cały łuk zębowy.

Badanie radiologiczne: położenie, wpływ na zęby sąsiednie, obecność torbieli.

Zęby mądrości mogą być przyczyną stłoczeń zębów, zaniku kości przy korzeniach zębów sąsiednich, zapalenia dziąsła wokół zęba, bólu głowy, ucha, zatok, szczękościsku.

Zakwalifikowany do ekstrakcji po dokładnym badaniu lekarskim ząb najczęściej usuwa się w znieczuleniu miejscowym. Szczególne przypadki wymagają warunków szpitalnych i znieczulenie ogólne.

Dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu ekstrakcji “ósemki” pozwoli uniknąć powikłań pozabiegowych.

Bądź czujny! Dokładnie dbaj o higienę zębów, zgłaszaj się na wizyty kontrolne, skonsultuj i omów ze specjalistą sytuację Twoich zębów mądrości. Przy zakwalifikowaniu do ekstrakcji - w żadnym wypadku nie zwlekaj!

Profesjonalne usuwanie ósemek - zapraszamy Dentamax Dentysta Kraków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dentamax Dentysta Kraków
http://dentamax.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »