Społeczeństwo » Społeczeństwo

Magazyn Spot On: Dawna i nowa myśl ekonomiczna

Magazyn Spot On: Dawna i nowa myśl ekonomiczna
Zobacz więcej zdjęć »
Reprezentanci różnych myśli ekonomicznych i różnych stylów w zarządzaniu gospodarką dążą do jednego celu, ale zupełnie różnymi drogami. 30 numer magazynu Spot On to zbiór esejów Sebastiana Stodolaka i Rafała Wosia, którzy historyczną myśl ekonomiczną próbują przełożyć na współczesne realia.

Wolny rynek, po ponad dwóch dekadach gospodarczej liberalizacji przyniósł szybszy wzrost, ale przypomniał, że nie wszyscy na równo mogą z niego korzystać. Wahadło ponownie zmieniło kierunek i dziś jesteśmy świadkami odradzania się przekonania, że potrzebna jest interwencja państwa. Wszystkie te zwroty w sposobie myślenia, co trzeba zrobić w gospodarce, mają oczywiście, podbudowę teoretyczną, w której przeciwstawiane są poglądy, często sprzeczne, największych tuzów ekonomii. Również duet autorów Stodolak - Woś nie jest zgodny, co do ich oceny.

Jak pisze w edytorialu Krzysztof Bień, redaktor naczelny serwisu ObserwatorFinansowy.pl, ich własne oceny też nie są jednoznaczne, bo podobnie jak w przypadku opisywanych teorii wiele zależy od indywidualnego na nie spojrzenia. (…) Dlatego, by nie ulec nadmiernym złudzeniom, warto znać historię myśli ekonomicznej i towarzyszących jej realiów. Lektura skompletowanego w tym specjalnym wydaniu miesięcznika Spot On, Podręcznika Nowej Ekonomii, autorstwa Sebastiana Stodolaka (Obserwator Finansowy i Rafała Wosia (Dziennik Gazeta Prawna) bardzo w tym pomaga.

Bieżący oraz archiwalne numery magazynu Spot On można bezpłatnie pobrać na tablety, PC lub smartfony w:

  • App Store
  • Google Play
  • czytać na komputerze stacjonarnym

oraz bezpłatnie pobierać z serwisów prasy cyfrowej: e-Kiosk.pl i Nexto.pl.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Strefa Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »