Dom » Wnętrza

Magia długowłosych dywanów

Magia długowłosych dywanów
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsze dywany na świecie pojawiły się około 4 tysiące lat temu w Środkowej Azji. Ich pierwszym zastosowaniem była ochrona człowieka przed chłodem. Dopiero w późniejszym czasie zaczęły one pełnić rolę ozdoby.

Kolebką współczesnego dywanu wydaje się być Persja, gdzie powstawały  okazałe kobierce, ręcznie tkane i farbowane naturalnymi barwnikami. Służyły one głównie za ozdobę, zarówno ścian jak i podłóg. W dzisiejszych czasach wybór dywanów jest ogromny. Zaczynamy odchodzić od tradycyjnych dywanów w ornamenty. W naszych łaskach są teraz dywany o długim, miękkim włosiu. Są to jedne z częściej wybieranych dywanów donosi sklep internetowy Dywante.pl.

Nowoczesne dywany

Obecnie najpopularniejszym typem dywanu są długowłose dywany shaggy. Są one najczęściej wybierane przez użytkowników ze względu na piękny wygląd, niezwykłą miękkość i wysoką trwałość. Dywany Shaggy, czyli włochacze, są wykonane ze specjalnego włókna shaggy, które charakteryzuje się dużą długością, wysoką miękkością, właściwościami antyelektrostatycznymi, a wyglądem przywodzi na myśl naturalną wełnę. Ten rodzaj dywanu nie tylko dostarczy walorów estetycznych, ale także ociepli nasze wnętrze i doda komfortu stopom. Niepodważalnym atutem tego dywanu jest łatwość w utrzymaniu czystości- syntetyczne włókna nie elektryzują się dzięki czemu ograniczone jest wchłanianie kurzu. Aby cieszyć się z walorów dywanu shaggy nie trzeba wydawać fortuny. Te nowoczesne modele należą do grupy tanich dywanów- pozwoli to  na szybką i niedrogą zmianę wystroju wnętrza.

Kolory i wzory

Dywany shaggy dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wzory i kolory. Możemy odnaleźć modele w geometryczne mozaiki, fikuśne esy floresy, wzory kwiatowe, bajkowe czy jednobarwne. Te dywany są skierowane zarówno do ekskluzywnych salonów jak i pokoików dziecięcych. Dywany dla dzieci powinny być kolorowe, miękkie, ciepłe i łatwe w utrzymaniu higieny- dywany shaggy spełniają wszystkie te kryteria. Doskonale będą się również prezentować w surowym lofcie, gdyż są to dywany nowoczesne, które można zakupić w chłodnych odcieniach szarości.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dywante.pl
http://dywante.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »