Kultura, sztuka » Kultura

Magiczny świat podwórkowych portretów

Niepowtarzalne twarze, śląskie podwórka i fotografie, z których każda opowiada pewną historię. Dzieli się nimi artysta młodego pokolenia, Marcin Pająk w ramach wystawy, „Podwórkowy plik portretów”. Wernisaż już 26 października (piątek) o godz. 16.00 w Galerii na Poziomie.

Dwudziestoczteroletni mieszkaniec Mysłowic, jak sam o sobie mówi, jest niedoszłym kucharzem, elektrykiem i informatykiem. Został jednak fotografem, co pozwoliło mu połączyć pasję obserwowania i szukania szczegółów, które pojawiają się tylko na moment. O tym, co z tego wynikło, przekonać się można już od 26 października w Galerii na Poziomie, podczas drugiej autorskiej wystawy Marcina Pająka. - Najważniejsza w tych pracach dla mnie jest magia, wzrok fotografowanych osób i uchwycona chwila. Uwielbiam ludzi i mam nadzieję, że widać to na moich zdjęciach - tłumaczy Marcin Pająk.


Założeniem ekspozycji „Podwórkowy plik portretów" była prezentacja artystycznego rozwoju autora. Zaprezentowanych zostanie ok. 30 portretów. - W Galerii na Poziomie pokażę m.in. zdjęcie mojego dziadka, który kupił mi pierwszy aparat. Na pozostałych uchwyciłem przyjaciół i bliskich - mówi Marcin Pająk.

Prace wystawione w Galerii na Poziomie zostały poddane szczegółowej selekcji. Fotograf wykonywał kilkaset zdjęć, następnie razem z portretowaną osobą wybierał najlepsze dziesięć, by ostatecznie samemu postawić na jedno, wyjątkowe i niepowtarzalne. Przygotowanie każdego portretu poprzedzało spotkanie z jego bohaterem i długa rozmowa. Teraz te zdjęcia zostaną wystawione na najwyższym poziomie bytomskiej Agory.

- Galeria na Poziomie w Agorze Bytom stała się miejscem, w którym młodzi artyści ze Śląska mogą prezentować swoją sztukę przed szeroką publiczną. Podobnie będzie i tym razem - mówi Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager Agory Bytom. - Wystawa Marcina Pająka to wyjątkowy i bardzo osobisty projekt. Mamy nadzieję, że ekspozycja w naszej galerii otworzy fotografowi drzwi do szerokiego uznania - dodaje.

 

Wernisaż wystawy „Podwórkowy plik portretów" w Galerii na Poziomie - 26 października (piątek), godz. 16.00. Wystawę można oglądać do 19 listopada w godzinach otwarcia galerii.

 

Wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »