Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Magnolia Park usłana kwiatami

Magnolia Park usłana kwiatami
Zobacz więcej zdjęć »
O tym, że kwiaty potrafią być imponującymi dziełami sztuki będzie można przekonać się w sobotę, 16 listopada, w Magnolia Park. Właśnie wtedy odbędą się I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Dolnego Śląska, będące przy okazji pierwszą tego typu imprezą organizowaną we Wrocławiu.

Niektórzy twierdzą, że florystyka to dziedzina sztuki. Ciężko się z tym nie zgodzić, oglądając cuda, jakie potrafią wyjść spod zręcznych rąk mistrzów tej profesji. - Fantazyjne bukiety, zachwycające wiązanki, udekorowane kwiatami auta – to wszystko będzie można zobaczyć na mistrzostwach florystycznych w Magnolia Park. Nie zabraknie również akcentu lokalnego. W konkursie na najładniejszą instalację florystyczną uczestnicy zmierzą się z tematem „Tajemniczy Dolny Śląsk” - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

W Mistrzostwach udział wezmą najlepsi floryści z Dolnego Śląska. W tym roku tematyką przewodnią prac konkursowych będzie florystyka ślubna. Wśród sędziów kwiatowych potyczek znajdziemy znanych i cenionych znawców tematu: Monikę Bębenek, Mariolę Miklaszewską, i Agnieszkę Mitko-Kominek. - Pierwsze Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Dolnego Śląska nie są, oczywiście, skierowane jedynie do przyszłych małżonków. Każdy, kto będzie chciał zobaczyć piękne i niezwykle kolorowe kwiatowe kompozycje i odprężyć się przy ich odurzającym zapachu, na pewno się nie zawiedzie – mówi Grzegorz Grajewski, organizator imprezy i członek Stowarzyszenia Florystów Polskich. Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają do godzin wieczornych.

  • O godzinie 10:00 rozpocznie się konkurs ślubnego zdobienia kwiatami samochodów weselnych. Finalny rezultat w postaci bajecznie upiększonych aut będzie można podziwiać od godziny 12:00 na parterze Magnolia Park.
  • Około godziny 12:30 rozpoczną się zawody w kategorii „Najpiękniejszy bukiet ślubny”. Prace prezentowane będą publiczności podczas pokazu sukien ślubnych.
  • W godzinach popołudniowych floryści zaprezentują swoją kreatywność przygotowując instalacje florystyczne - duże formy ekspozycji artystycznej. Tegorocznym tematem zmaga będzie „Tajemniczy Dolny Śląsk”. Zwycięzców poznamy około godziny 19:00.

W trakcie Mistrzostw w centralnej części Magnolia Park na specjalnie przygotowanej scenie, prowadzone będą konkursy florystyczne dla publiczności i ciekawe animacje kwiatowe dla najmłodszych. Tę część imprezy poprowadzi gwiazda polskiej florystyki – Robert Miłkowski. Wygrać będzie można atrakcyjne nagrody przygotowane przez florystów oraz partnera festiwalu – Zamek Książ. Przy głównych wejściach do Magnolia Park przygotowane zostaną duże ekspozycje florystyczne prezentujące różnorodność kompozycji kwiatowych.

 

I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Dolnego Śląska

Miejsce: Magnolia Park

Czas: 16 listopada

Wstęp: wolny

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »