Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Majówka pełna prehistorii

Majówka pełna prehistorii
Zobacz więcej zdjęć »
Długi weekend może być okazją do niezwykłej podróży w czasie. Wehikułem czasu do ery dinozaurów i w podróż po dziejach ludzkości można się udać w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie na Opolszczyźnie

Ten największy w Europie park tematyczny znajduje się w zasięgu niecałych 2 godzin dojazdu samochodem z Wrocławia i Śląska, 26 km od stolicy Opolszczyzny. Na powierzchni ponad 40 hektarów można udać się wehikułem czasu - dosłownie i w przenośni - do początków ludzkości. Pomoże  w tym Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To interaktywne muzeum, otwarte w ubiegłym roku, pozwala na multimedialną podróż w czasie. Na początku, przed wylotem specjalnym promem, wszyscy uczestnicy rejsu otrzymują specjalne kaski. Za ich pomocą będą mogli odkrywać różne opowieści związane z naszymi prapoczątkami. Po podróży na pokładzie wyjątkowego statku kosmicznego będzie można przyjrzeć się temu, jak wyglądał prehistoryczny pogrzeb, jak świętowano najważniejsze wydarzenia rodzinne czy podejrzeć sposób polowania. – Całe zwiedzanie łączy świat realny z wirtualnym – opowiada Karolina Wrona z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Nasz pomarańczowy hełm staje się także przewodnikiem po ekspozycji naszpikowanej nowinkami technologicznymi. Spotkanie z nimi rozpoczyna się już w oczekiwaniu na prom. Możemy tam skorzystać z różnego rodzaju aplikacji interaktywnych. Jak będziemy wyglądać w przyszłości? Jak wyglądali nasi przodkowie? To tylko jedno z wielu pytań, na które poznamy odpowiedź w hali odlotów. Po odkryciu wystawy głównej na zwiedzających czekają także wystawy tematyczne, z których będzie można poznać rodowód genetyczny. Wszystko w przyjaznej formie łączącej wiedzę z multimediami.

Dinozaury na wyciągnięcie ręki

Prawie 200 modeli 70 gatunków dinozaurów na wyciągnięcie ręki – to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają na odwiedzających JuraPark. Tam możemy poznać dzieje naszej planety od narodzin po wyginięcie dinozaurów. W olbrzymim kompleksie czeka m.in. podróż Tunelem Czasu. Jest to jedno z najdłuższych na świecie kin 3D, gdzie poznajemy historię narodzin Ziemi oraz jej przemian. Po podróży wyjątkową kolejką na głodnych spotkań z dinozaurami czeka niemal 1,5-kilometrowa ścieżka paleontologiczna. Podczas spaceru można podziwiać wyjątkowych mieszkańców naszej planety, a także odkrywać wykopaliska w pawilonie paleontologicznym. Tam dzięki specjalnej przeszklonej podłodze można popatrzeć na widoczne gołym okiem kości mieszkańców Krasiejowa z okresu triasu. Oprócz odkrywania przeszłości kompleks w Krasiejowie to także mnóstwo atrakcji pełnych rozrywki. W rodzinnym odkrywaniu tego miejsca pomogą z pewnością euro-bungee, kolejka górska, czy ogromnej wielkości plac zabaw z małpim gajem, ogromnymi huśtawkami oraz różnego rodzaju atrakcjami. Więcej informacji o godzinach otwarcia, cenach biletów i pozostałych atrakcjach można znaleźć na stronie: www.juraparkkrasiejow.pl .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »