Kultura, sztuka » Kultura

Małe granty od Europy Centralnej

Małe granty od Europy Centralnej
Zobacz więcej zdjęć »
7 marca wystartował nabór lokalnych projektów do Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. Najciekawsze działania z Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego otrzymają po 2 000 złotych wsparcia

– Po sukcesie ubiegłorocznych inicjatyw, które wspieraliśmy naszymi małymi grantami, w tym roku zapraszamy do aplikowania o nasze wsparcie za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie Europy Centralnej – mówi Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej. – Bardzo cieszymy się, że Fundusz Małych Grantów spotyka się z coraz większym zainteresowaniem organizacji i instytucji. To dla nas z jednej strony wyzwanie do pracy na rzecz lokalnej społeczności, a z drugiej odpowiedź na potrzeby bardzo wielu cennych akcji, jakie są realizowane w najbliższej okolicy.

 Do 17 kwietnia organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kultury, wspólnoty projektowe, koła naukowe i artyści mogą składać propozycje swoich działań. Mają one szansę na wsparcie finansowe w wysokości 2.000 złotych na realizację działań od 1 maja do 15 grudnia 2016 roku. Za te pieniądze należy zrealizować projekty, które będą adresowane do mieszkańców Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego. – Działanie, na które aplikujemy w ramach Funduszu Małych Grantów, będzie oceniane nie tylko przez przedstawicieli centrum i najemców, ale również przez reprezentantów świata mediów oraz instytucji publicznych – wyjaśnia Mateusz Widuch z działu marketingu Europy Centralnej. – Przy tak zróżnicowanym składzie osobowym oceniających niemal każdy może być pewnie tego, że wygrają inicjatywy, które rzeczywiście wpływają na zmianę społeczną w miejscach, gdzie odbywa się projekt. Nie zamykamy ściśle tematyki grantów, bo w ten sposób chcemy inspirować mieszkańców do współpracy i autentycznie partnerskiego działania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »