Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Mały Ekobohater Bezpłatne Ekolekcje w IKEA Targówek

Mały Ekobohater Bezpłatne Ekolekcje w IKEA Targówek
Zobacz więcej zdjęć »
Papierek po cukierku czy butelkę po wodzie wrzuca do właściwych pojemników i wie, dlaczego segregacja jest ważna oraz co dzieje się później ze śmieciami – tak działa mały Ekobohater.

W maju i czerwcu maluchy z warszawskich przedszkoli będą mogły odkryć go w sobie podczas bezpłatnych Ekolekcji organizowanych w IKEA Targówek.

Na bezpłatnych dwugodzinnych Ekolekcjach, odbywających się w IKEA Targówek, maluchy z okolicznych przedszkoli będą miały okazję dowiedzieć się, jak dzięki drobnym uczynkom zadbać o środowisko naturalne. Zajęcia odbędą się w dwóch cyklach dotyczących segregacji odpadów i recyklingu. Podczas pierwszego cyklu przy wspólnej zabawie najmłodsi nauczą się, jak należy właściwie segregować odpady i dlaczego warto to robić. W drugim cyklu zajęć dzieci zrozumieją, czym jest recykling oraz wykonają zabawki z wykorzystaniem odpadów. Na koniec warsztatów mali uczestnicy otrzymają odznakę i dyplom Ekobohatera oraz ekoupominek.

Ochrona środowiska jest integralną częścią naszej codziennej pracy i chcemy tą wiedzą dzielić się z najmłodszymi. Ucząc maluchów zachowań proekologicznych, budujemy ich świadomość ekologiczną, która zaowocuje w przyszłości. W trakcie Ekolekcji poprzez zabawę dzieci dowiedzą się, jak w prosty sposób można zadbać o środowisko i dlaczego warto zostać Ekobohaterem – mówi Paulina Nesteruk z IKEA Targówek.

Bezpłatne warsztaty ekologiczne w IKEA Targówek odbywają się raz w tygodniu w maju i czerwcu. Zajęcia organizowane są w dwóch grupach, w godz. 9.00-11.00 i 12.30-15.30. W zajęciach może wziąć udział jednorazowo max. 15 dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłoszenia na Ekolekcje z wybranym terminem i godziną zajęć przyjmowane są drogą e-mailową – karolina@prinspiration.pl.


 

 

Więcej informacji na temat akcji udziela:

Paulina Nesteruk, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju;

tel. +48 22 33 44 543; paulina.nesteruk@ikea.com 

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »