Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Mama zawsze przygotowana – mała apteczka na drobne zranienia

Mama zawsze przygotowana – mała apteczka na drobne zranienia
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosna i lato to czas, gdy nasze dzieci najchętniej bawią się na zewnątrz. Mają one w parku, lesie czy na podwórku ogromną przestrzeń do rozładowania swojej energii, choć powinniśmy jako rodzice pozostać czujni i na spacery zabierać ze sobą nie tylko chusteczki, ale też apteczkę.

Torebka każdej mamy jest niezwykle pojemna i można znaleźć w niej przeróżne rzeczy. Niestety, podczas wyjść z dzieckiem, które aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu, najczęściej brakuje w niej małej apteczki. Wystarczy chwila nieuwagi - maluch spada z roweru czy hulajnogi lub drabinek - i otarcie czy skaleczenie gotowe. Odpowiednie przygotowanie damskiej torebki na wyjście z dzieckiem pozwoli na prawidłowe odkażenie rany bez przymusu szybkiego powrotu do domu po środek odkażający. A jak się zachować, gdy już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?

Oczyszczenie

W pierwszej kolejności powinniśmy uspokoić nasze dziecko, nie pokazując naszego zaniepokojenia, nawet przy większej ranie. Następnie należy przystąpić do oczyszczenia zranionego miejsca - najlepiej czystą wodą. Jeśli do rany dostał się brud lub inne zanieczyszczenia, także je usuwamy.

Odkażenie

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie
oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego,
bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek
niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Teraz przyszedł czas na dezynfekcję. Bezbolesnym sposobem i niezwykle skutecznym będzie użycie maści lub spray'u (np. Maxibiotic -od 12. roku życia lub Maxiseptic). Produkty te odkażają rany, przyspieszają gojenie i minimalizują powstawanie widocznych blizn.

Zabezpieczenie

Ostatnią czynnością, jaką powinniśmy podjąć przy odkażaniu rany swojemu dziecku, jest założenie opatrunku. Gdy rana jest powierzchowna (zwykłe otarcie) nie jest on wymagany, choć można użyć kolorowego plastra, który spodoba się maluchowi i szybciej zapomni on o bólu. Warto jednak pamiętać, że mniejsze rany lepiej się goją, gdy mają dostęp do świeżego powietrza. Jeśli chodzi o głębsze rany należy niezwłocznie udać się do chirurga, który opatrzy ranę i podejmie decyzję czy konieczne będzie założenie szwów.

Prawidłowe spakowanie torebki na wyjście z dzieckiem to przede wszystkim zabranie ze sobą mini apteczki. Maść czy spray odkażający rany zajmuje niewiele miejsca, a skutecznie odkazi rany przy nieszczęśliwym wypadku. Malec będzie nam za to wdzięczny, ponieważ po szybkim opatrzeniu będzie mógł powrócić do zabawy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »