Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Mammografia w Porcie Łódź

Mammografia w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 24-25 maja na parkingu Portu Łódź stanie mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnym badaniom. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, jednak wczesne wykrycie choroby bardzo często może prowadzić do całkowitego wyleczenia.

Wszystkie kobiety, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie poddawały się badaniom mammograficznym, będą mogły zapisać się na bezpłatną wizytę, podczas której specjaliści dokonają testu radiologicznego piersi. To nie pierwszy raz, kiedy mobilna stacja diagnostyczna zaparkuje w Porcie Łódź. Tak jak poprzednio, badania będą wykonywane w godz. 10.00 - 17.00 lub,w przypadku dużego zainteresowania, do ostatniej pacjentki.

Nowotwory piersi są narastającym problemem onkologicznym w Polsce. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że w województwie łódzkim w latach 2008 - 2011, rak piersi był praktycznie co czwartym rejestrowanym nowotworem u kobiet. Do istotnych czynników wykrywania zmian w piersi należy samobadanie kobiet, okresowe badanie piersi przez specjalistę oraz mammografia i USG.

W najbliższy weekend warto zatroszczyć się  o siebie oraz inne kobiety w swojej rodzinie, gdyż odpowiednio prowadzona profilaktyka pozwala na wczesne wykrycie guza i wdrożenie właściwego leczenia, które znacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie choroby.

Bezpłatną wizytę można umówić pod numerami telefonów 42 254 64 10 oraz 517 544 004.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.portlodz.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »