Społeczeństwo » Społeczeństwo

„Mamo będę Mamą” – spotkanie otwarte

Wczesne rodzicielstwo to wyzwanie. Dla młodych ludzi może stanowić pożegnanie dzieciństwa, beztroski, a jednocześnie stać się krokiem w dorosłe i odpowiedzialne życie.

Młodzi rodzice muszą na co dzień borykać się z problemami finansowymi, wykluczeniem z grupy rówieśniczej, niewystarczającą pomocą instytucji państwowych, a przede wszystkim brakiem zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Fundacja Mama nie boi się wyzwań i tematów trudnych. Dlatego już 7 listopada (czwartek) o godz. 17:30, w siedzibie Fundacji odbędzie się spotkanie dla młodych i przyszłych rodziców, młodzieży, nauczycieli, pedagogów, dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych tematem edukacji seksualnej.

W spotkaniu udział wezmą Alicja Nauman, która wspólnie z mamą Pauliną Młynarską napisała książkę „Kochaj i Rozmawiaj” oraz Aleksandra Jodko – Modlińska, psycholog kliniczny i seksuolog. Spotkanie poprowadzi Sylwia Chutnik, Prezeska Fundacji Mama.

Książka Alicji Nauman i Pauliny Młynarskiej zainspirowała nas do podjęcia dyskusji o edukacji seksualnej młodych ludzi. Dane GUS, które wskazują, że co roku w Polsce prawie 20 tys. nastolatek rodzi dzieci, pokazują, że poziom wiedzy o świadomym i bezpiecznym życiu seksualnym jest wciąż niski.

Podczas spotkania poruszone zostaną problemy z jakimi na co dzień zmagają się młodzi, często nastoletni rodzice. Porozmawiamy o potrzebach i oczekiwaniach wczesnego rodzicielstwa, a także o edukacji seksualnej. Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania ekspertowi oraz wymienić się doświadczeniami.

Do udziału w dyskusji zapraszamy młodzież, młodych rodziców, nastolatków, opiekunów, nauczycieli i pedagogów, dziennikarzy oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania. Zaplanowałyśmy także konkurs z nagrodami oraz promocyjną cenę książek „Kochaj i Rozmawiaj”.


Więcej informacji:
Sylwia Chutnik - sylwia@fundacjamama.pl
tel. 790 696 493
www.kochajirozmawiaj.pl

_______________

„Kochaj i rozmawiaj” Rozmowy Pauliny Młynarskiej i jej córki Alicji Nauman o odpowiedzialnym życiu seksualnym

„Kochaj i rozmawiaj” to pierwsza taka pozycja na polskim rynku wydawniczym. To zapis rozmowy znanej m.in. z „Miasta kobiet” dziennikarki, blogerki i pisarki Pauliny Młynarskiej z jej córką Alicją Nauman. Matka i córka rozmawiają o tym, dlaczego tak ważny jest dialog między młodym człowiekiem a jego rodzicami. Pojawiają się pytania, niekiedy zaskakujące, a czasami trudne, m.in. o pierwszy raz, antykoncepcję, ciążę i macierzyństwo. W książce na pytania z dziedziny ginekologii, seksuologii i psychologii odpowiadają także znakomici eksperci -  prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, Aleksandra Jodko-Modlińska i dr. Grzegorz Południewski.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »