Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Maraton pełen śmiechu. „Już wiosna” w TNT

Maraton pełen śmiechu. „Już wiosna” w TNT
Zobacz więcej zdjęć »
Jim Carrey, Steve Martin, Chevy Chase – królowie amerykańskiej komedii dzięki swoim talentom stworzyli postaci, które bawią widzów niezależnie od upływu czasu. Aktorów będzie można oglądać w wiosennym maratonie na antenie TNT.

Nie jest tajemnicą, że Ameryka Północna to kolebka światowej komedii. Kultowe show ze skeczami „Saturday Night Live”, liczne late night show, rozwinięta scena stand-upu i prężnie działający przemysł filmowy sprzyjają powstawaniu produkcji, które skłaniają do śmiechu. W takich miejscach swoją karierę rozpoczynały sławy z maratonu TNT „Już wiosna”: Jim Carrey, Chevy Chase czy Steve Martin. Rozwinęli skrzydła jako młodzi performerzy i autorzy scenariuszy skeczów, by po latach na stałe wejść do czołówki światowych gwiazd komedii.

Easter egg i animacje, które się nie odbyły

Charyzma Jima Carreya, sprawiła, że film w ekspresowym tempie stał się wielkim hitem. Twórcy „Maski” początkowo zakładali, że będzie on utrzymany w mrocznym klimacie komiksu. Ale kiedy zatrudnili Carreya do odegrania głównej roli, szybko okazało się, że ekranizacja stanie się produkcją z komediowym biglem.

Twórcy chcieli wykorzystać liczne zastępy grafików od efektów specjalnych, aby oddać specyficzną mimikę bohatera. Jednak komik tak bardzo wykorzystał swój talent i umiejętności, że jego autentyczne ruchy były niczym te animowane – produkcja nie potrzebowała tak wielu ulepszeń. W dodatku aktor nauczył się mówić z dużą sztuczną szczęką. Film zawiera też easter egg dla fanów kultowej produkcji z lat 80.: garaż, w którym odgrywa się akcja jednej ze scen, był wykorzystany na planie „Pogromców duchów”. „Maska” tak bardzo wypromowała Jima Carreya, że początkowo niszowa produkcja „Ace Ventura”, której premiera odbyła się w tym samym roku, przyciągnęła tłumy nowych fanów przed srebrny ekran.

Nos Steve’a Martina

W wiosennym maratonie nie zabraknie innego słynnego komika z USA – Steve’a Martina. Znany z „Różowej pantery” aktor wystąpił w filmie „Roxanne” o Charliem C.D. Balesie, przełożonym drużyny strażackiej. To adaptacja XIX-wiecznej sztuki teatralnej z nowoczesnym twistem. Strażacy uwielbiają Balesa, ale bohater ma jedną specyficzną cechę – nienaturalnie długi nos. Podkochuje się w nowo przybyłej astronomce, którą gra Daryl Hanna. Okazało się, że nos zawadzał bohaterowi nie tylko w przenośni: kiedy kręcono scenę, w której Daryl miała wymierzyć bohaterowi policzek, trafiła w rekwizyt, psując go. A widzowie mogą zobaczyć to w ujęciu, gdzie Steve Martin, zamiast dotykać swojego policzka, poprawia sztuczny nos.

Twórcy filmu ukryli też inne ciekawostki w fabule. Zdesperowany Charlie wybiera się do chirurga plastycznego, aby raz na zawsze pozbyć się nielubianej części twarzy. Chirurg pokazuje mu, jak będzie wyglądał po operacji – na tym zdjęciu znalazł się prawdziwy nos Steve’a Martina.

Inspiracja sympatycznymi policjantami

W kultowym cyklu „Akademia Policyjna” pojawiają się postaci, które są niezwykłymi oryginałami. Pozytywny przekaz tych filmów sprawia, że niektórzy lubią do nich powracać w ramach pocieszenia – na pewno robi tak były prezydent USA Bill Clinton.

Twórca „Akademii…” postanowił napisać scenariusz do pierwszej części, kiedy na plan innego filmu, na którym przebywał, przyjechała grupa funkcjonariuszy. Wszyscy byli różnorodni i pogodnie nastawieni, więc Paul Maslansky stwierdził, że nie zmarnuje takiej inspiracji i wykorzystał ją natychmiastowo.

„Już wiosna” na antenie TNT

W pierwszy wiosenny weekend TNT wyemituje maraton filmów akcji i znanych komedii. W rolach głównych pojawią się w nich również takie gwiazdy jak Cameron Diaz, Jackie Chan czy Sylvester Stallone.

Plan emisji:

20.03, godz. 09:00 – „Zwierzak”

20.03, godz. 10:35 – „Roxanne”

20.03, godz. 12:45 – „Akademia Policyjna”

20.03, godz. 14:45 – „Akademia Policyjna 2”

20.03, godz. 16:25 – „Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły”

20.03, godz. 18:05 – „Godziny szczytu”

20.03, godz. 19:50 – „Godziny szczytu 3”

20.03, godz. 21:25 – „American Pie”

20.03, godz. 23:20 – „Tango i Cash”

21.03, godz. 07:50 – „Maska”

21.03, godz. 09:50 – „Akademia policyjna 4: Patrol obywatelski”

21.03, godz. 11:30 – „Akademia Policyjna 5: Misja w Miami Beach”

21.03, godz. 13:15 – „Akademia Policyjna 6: Operacja Chaos”

21.03, godz. 14:50 – „Akademia Policyjna 7: Misja w Moskwie”

21.03, godz. 16:30 – „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje”

21.03, godz. 18:25 – „Dennis rozrabiaka”

21.03, godz. 20:20 – „Zabójcza broń”

21.03, godz. 22:40 – „Zabójcza broń 2” 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl  

+48 690 995 770

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »