Technologie » Fotografia

Marcin Tyszka portretuje Karolinę Pisarek i Damiana Kordasa w sesji wykonanej smartfonem

Marcin Tyszka portretuje Karolinę Pisarek i Damiana Kordasa w sesji wykonanej smartfonem
Zobacz więcej zdjęć »
Marcin Tyszka, światowej klasy fotograf mody, Karolina Pisarek, modelka oraz Damian Kordas, zwycięzca programu Masterchef spotkali się na oryginalnym planie zdjęciowym – sesja została wykonana przy pomocy smartfona Huawei P30 Pro oraz... potłuczonego szkła i papierków po cukierkach.

Zdjęcia powstały jako inspiracja dla pasjonatów fotografii mobilnej do wzięcia udziału w konkursie Huawei InFocus Awards 2019.

 W konkursie Huawei InFocus Awards 2019 można zgłosić dowolną liczbę zdjęć lub krótkich filmów wideo wykonanych smartfonem Huawei. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia poprzez stronę internetową: https://campaign.consumer.huawei.com/pl/. Zdjęcia będą oceniane w pierwszej kolejności przez internautów, a następnie przez jury składające się z wybitnych fotografów, m. in. Emmy Svensson, Marcina Tyszki i Nikolaja Thaning Rentzmanna. Zwycięzcy konkursu otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe, w tym m. in. 10 000 euro. Dodatkowo, każdy, kto zgłosi swoje zdjęcie do konkursu i umieści je w swoich mediach społecznościowych (Instagram lub Facebook) z hashtagiem #InFocusPL ma szansę wygrać zaproszenie na warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na profilu Huawei Mobile Polska na Facebooku.

 

Karolina Pisarek i Damian Kordas, członkowie Teamu Huawei w obiektywie Marcina Tyszki

Koncepcja sesji zdjęciowej utrzymana jest w prostej, surowej stylistyce i nawiązuje do dwóch kategorii konkursu InFocus Awards 2019: Twarze oraz Emocje. W wykonaniu zdjęć, Marcin Tyszka posłużył się smartfonem Huawei P30 Pro – według rankingu DxOMark – najlepszym telefonem do fotografii mobilnej na świecie. Podczas sesji wykorzystał też nieoczywiste akcesoria fotograficzne, co pozwoliło uzyskać wyjątkowe efekty wizualne:

Najciekawsze są dla mnie twarze, fotografuję je od ponad 25 lat. Zazwyczaj są piękne i wyidealizowane, bo taka jest moda, ale potrafię docenić inny rodzaj fotografii – portretowej, bardziej głębokiej, czasem nawet smutnej. Uwielbiam wszystkie nowinki technologiczne i możliwości, na które pozwala Huawei P30 Pro. Równocześnie szukam inspiracji w starej fotografii, by jak najbardziej bawić się obrazem. Torebkę z połamanymi szkiełkami wożę ze sobą po całym świecie. Chciałem pokazać, że nawet prosty portret może być kompletnie zaskakujący – nie potrzeba dużych wydatków, wystarczy wyobraźnia i stare okulary. Polecam potłuczone szkła, papierki po cukierkach lub folię termiczną. Bo zdjęcie nie wymaga wielkiego, profesjonalnego aparatu – wystarczy świetny smartfon, wyobraźnia, gotowość do zabawy i parę małych gadżetów – mówi Marcin Tyszka.

 

Konkurs Huawei InFocus Awards 2019

Konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii mobilnej, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którzy uwieczniają na fotografiach chwile, emocje lub odkrywają piękno nieoczywistych miejsc i sytuacji.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie zdjęć wykonanych smartfonami marki Huawei. Dowolną liczbę zdjęć można zgłaszać do 11 sierpnia na stronie internetowej https://campaign.consumer.huawei.com/pl/. Do wyboru jest sześć kategorii: Twarze, Emocje, Witaj, życie!, Z odległości, Storyboard, Żyj chwilą.

Wszystkie zgłoszone zdjęcia zostaną opublikowane w galerii na stronie internetowej konkursu i poddane głosowaniu internautów, a następnie jury. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na początku września. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »