Firma » Biznes

Marek Moczulski, Prezes Zarządu Mieszko S.A. finalistą Konkursu „Menedżer Roku”

Marek Moczulski, Prezes Zarządu Mieszko S.A. finalistą Konkursu „Menedżer Roku”
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas uroczystej Gali – 24 czerwca br. wręczono nagrody finalistom XII edycji konkursu „Menedżer Roku”, organizowanego przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Wśród ścisłego grona wyróżnionych menedżerów znalazł jak w roku ubiegłym Marek Moczulski – Prezes Zarządu ZPC Mieszko S.A.

Celem konkursu „Menedżer Roku” jest promowanie polskiej kadry zarządzającej i prezentacja jej osiągnięć. W wyborze Menedżera Roku wzięto pod uwagę: kwalifikacje, przebieg dotychczasowej kariery oraz osiągnięcia zawodowe kandydatów, wyniki ekonomiczne firmy, jej potencjał rozwojowy, a także konkurencyjną pozycję na rynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W tegorocznej edycji konkursu jury pod przewodnictwem prof. Witolda Orłowskiego, dyrektora Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, zwróciło także uwagę na rozwój reprezentowanych przez menedżerów firm.  Marek Moczulski, Prezes ZPC Mieszko S.A. otrzymując wyróżnienie znalazł się w ścisłym gronie siedmiu menedżerów nominowanych do tytułu „Menedżer Roku 2007”.

MAREK MOCZULSKI, Prezes Zarządu, Zakładów Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A. Marek Moczulski objął stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego ZPC Mieszko S.A. w październiku 2003 roku. Z dużym sukcesem wdrożył szeroko zakrojony program restrukturyzacyjny, który uzdrowił sytuację w firmie, zarówno pod względem finansowym, jak i w obszarze produktywności i efektywności. Dziś firma Mieszko zaliczana jest do grona najbardziej innowacyjnych firm na rynku. Po raz drugi otrzymała także tytuł Najlepszego Pracodawcy roku wśród firm z branży FMCG. Marek Moczulski posiada szerokie doświadczenie, które zdobywał pełniąc liczne funkcje kierownicze. Był członkiem Rady Nadzorczej Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. W latach 1998-2003 zatrudniony był w grupie kapitałowej Agros. Odniósł olbrzymi sukces jako Prezes Zarządu w firmie Agros Fortuna Sp. z o.o., gdzie opracował i wprowadził w życie strategię konsolidacji grupy, zrestrukturyzował poszczególne linie biznesowe oraz aktywnie uczestniczył w sprzedaży firmy. Wcześniej pracował jako dyrektor finansowy w Agros Holding S.A., odpowiadając za finanse i systemy informacji zarządczej, jak również za restrukturyzację grupy kapitałowej. Swoją karierę rozpoczął w firmie Price Waterhouse, gdzie pracował w dziale audytu i usług doradczych, poznając szeroki przekrój branż (samochodową, bankową, spożywczą i rozrywkową).Jest absolwentem wydziału historii i socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uzyskał również tytuł MBA na University of Minnesota. Ponadto ukończył podyplomowe studia menedżerskie oraz zarządzania finansami w Szkole Głównej Handlowej. Jest Prezesem Stowarzyszenia „Stary Wawer” oraz „Jabłonna”. 

Firma ZPC Mieszko S.A. – jeden z najbardziej znanych polskich producentów słodyczy - działa na rynku od 1993 roku, kontynuując liczącą ponad pół wieku tradycję cukiernictwa zakładów Ślązak i Raciborzanka. Od 1997 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi w Raciborzu i jednym w Warszawie, w których zatrudnia ponad około 800 osób. Firma Mieszko S.A. produkuje karmelki, wyroby czekoladowe i wafle na rynek Polski oraz na eksport.Najbardziej znane produkty firmy to cukierki musujące Zozole – lider na rynku cukierków musujących,bombonierki Amoretta, Cherrissimo, Chocoladorro, praliny Klejnoty, czekoladki Michaszki, karmelki Frutis.                                             Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZPC Mieszko SA
http://mieszko.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »