Kultura » Kultura
MARIA PASZYŃSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Maria Paszyńska to Dolnoślązaczka z urodzenia, a warszawianka z wyboru. Jest absolwentką iranistyki na Uniwersytecie Warszawskim i prawa na Uczelni Łazarskiego, a także przewodnikiem miejskim po Warszawie. Przez wiele lat pracowała w kancelarii prawnej. Obecnie pisze powieści z historią w tle, a także felietony. Do Łodzi przyjedzie z najnowszą książką pt. „Świat w płomieniach. Owoc granatu. Tom 3.” (Książnica). To kolejny tom serii historycznej o Polkach, które II wojna światowa zawiodła z Syberii do Iranu. Opowiada w nim historię czterdziestoletnich: Stefanii i Elżbiety (zwanej Halszką). wiodących szczęśliwe życie u boku mężów w gościnnym Iranie. Tylko, że to życie jedynie pozornie jest szczęśliwe, a Iran przestaje być gościnnym krajem... Obie podjęły decyzje, które miały zapewnić im spokój i radość, ale tak się nie stało. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej infekują, wkradając się w codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką, cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż osiągnęła swój cel – wyszła za Jędrzeja – popada w depresję.
Nadesłał:
iwona.kazmierczak@empik.com
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)