Gospodarka » Przemysł

Marka CD w trosce o oceany wolne od plastiku

Marka CD w trosce o oceany wolne od plastiku
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 10 milionów ton plastiku ląduje rocznie na dnie oceanów, zanieczyszczając naturalne środowisko podwodnej fauny i flory. Chcąc poprawić kondycję oceanów, marka kosmetyczna CD zaangażowała się w akcję Jedna Ziemia – Jeden Ocean.

W morzu śmieci

Nakrętki od butelek, torebki foliowe, ale także np. kanistry większych rozmiarów – w wodach mórz i oceanów można znaleźć najdziwniejsze przedmioty. Naukowcy szacują, że obecnie ponad 150 milionów ton plastiku zalega na dnie zbiorników wodnych na całym świecie. Najbardziej poszkodowanymi w tej sytuacji są zwierzęta morskie, które żywią się dryfującymi tworzywami, myląc je z właściwym pokarmem. W rezultacie ssaki wodne i ryby niejednokrotnie trują i dławią się odpadkami. Ekologowie biją na alarm: morska fauna i flora jest zagrożona! Konieczność ochrony naturalnych zasobów oceanów dostrzega z każdym rokiem coraz więcej organizacji podejmujących szereg inicjatyw proekologicznych.

CD sprzymierzeńcem czystego oceanu

Jedna z głośnych akcji ostatnich lat to projekt Jedna Ziemia – Jeden Ocean, którego pomysłodawcą jest mieszkaniec Monachium Günther Bonin. Akcję wspiera niemiecka marka CD, producent kosmetyków inspirowanych naturą. Wszystko zaczęło się od rejsu żeglarskiego Bonina, w trakcie którego zauważył on stertę plastiku wyrzuconą na brzeg morza. Od 16 lat mężczyzna kieruje organizacją działającą na rzecz ochrony dóbr oceanicznych. W ramach projektu Jedna Ziemia – Jeden Ocean skonstruował kolektor odpadów, aby uwolnić oceany od tworzyw sztucznych. Zaawansowany technologicznie katamaran pozwala wychwycić plastik, dzięki czemu możliwe jest częściowe posprzątanie dna zbiornika z zalegających tworzyw. Urządzenie – oprócz przywrócenia plastiku do programu recyklingu – sprzyja przefiltrowaniu morskiej wody z olejów, jak i substancji chemicznych.

Każda dobra wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku, zróbmy go wspólnie – tak brzmi myśl przewodnia proekologicznego projektu. Partnerem akcji została marka CD, która dzięki eliminacji określonych składników z kosmetyków przyczynia się do ochrony środowiska. Zgodnie z filozofią czystości składu „CD Reinheitsgebot” produkty marki wolne są od szkodliwych dla przyrody silikonów i sztucznych barwników. Dodatkowo kosmetyki CD nie zawierają mikroplastiku w formie cząstek stałych. Marka pomogła w realizacji filmu dokumentującego budowę kolektora oraz jego pierwsze rejsy. W ramach kampanii prowadzone są działania w digitalu wraz z gronem lifestylowych influencerów.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=zFzSLCbwUl0Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcyjne

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »