Firma » Biznes

Marka Durex mocniej promowana w Internecie

Światowy koncern Reckitt Benckiser związał się umową ze spółką Style Group, wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej Primavera Parfum. Dzięki nawiązanej współpracy już wkrótce powstanie Strefa Marek Allegro dla produktów intymnych Durex.

Durex coraz śmielej wchodzi w kanał e-commerce, korzystając na rozkwicie sprzedaży onlineproduktów intymnych. Jak wynika z danych TradeWatch, w 2019 roku rynek prezerwatyw naAllegro szacowany był na kwotę 12,5 mln złotych, z czego ponad 8,5 mln złotych przypadło wudziale właśnie tej marce. Sama sprzedaż produktów Durex wzrosła r/r o 21%. W tym roku Reckitt Benckiser planuje zwiększyć sprzedaż marki na Allegro aż o 50%, w czym ma mu pomócrozbudowana kampania marketingowa oraz współpraca ze Style Group.

- Dynamiczny wzrost kanału e-commerce w Polsce otwiera przed markami nowe możliwościdotarcia do konsumenta. Dostęp do danych oraz szerokie spektrum narzędzi pozwalająodpowiednio dostosowywać ofertę do potrzeb odbiorców. Obserwujemy duży potencjał dodalszych wzrostów w kanale online dla marki Durex. Coraz więcej konsumentów doceniadyskrecję oraz swobodę wyboru szerokiego asortymentu towarów intymnych, jakie oferuje kanałe-commerce. Dzięki współpracy strategicznej ze Style Group dajemy im taką możliwość -przekonuje Aleksandra Depta, ekspert ds. e-commerce w Reckitt Benckiser.

Główny przedmiot umowy to utworzenie Strefy Marki Allegro dla Durex. Strefy marek towyjątkowe miejsca z szerokim asortymentem oryginalnych przedmiotów znanych firm.Utworzenie strefy wymaga przejścia wielostopniowej weryfikacji dokonywanej przez Allegro podkątem oceny potencjału biznesowego samego partnera oraz marki, jaką reprezentuje. Dziękitemu użytkownicy Internetu zyskują pewność, że dostępne tam produkty są oryginalne i możnaje kupić w atrakcyjnych cenach.

- Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołączył światowy koncern Reckitt Benckiser.Powierzenie nam utworzenia Strefy Marek Allegro to wyraz zaufania oraz motywacja do dalszej,wytężonej pracy. To również potwierdzenie tego, że kierunek naszych działań jest właściwy.Aktualnie prowadzimy podobne projekty dla czterech koncernów. Stanowią one naturalnąodpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania internautów - twierdzi Janina Karasek,współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju Primavera Parfum.

W ramach współpracy, w ciągu roku zostanie obsłużonych ponad 110 tysięcy zamówień.Prognozowane, roczne przychody ze sprzedaży produktów Durex poprzez Strefę Marki Allegrowyniosą ok. 5,8 mln złotych.

Sprzedaż marki Durex w Internecie to dopiero początek współpracy z koncernem ReckittBenckiser. W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchamianie kolejnych Stref Marek Allegro- między innymi dla takich brandów jak: Veet, Dettol i Scholl. - Kolejne strefy chcemy uruchomić już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku - dodaje Janina Karasek z Primavera Parfum.    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ProjektKomunikacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »