Społeczeństwo » Społeczeństwo

Marka Pilkington obecna podczas pierwszego Turnieju Szachowego o „Szachy Królowej Jadwigi”

Marka Pilkington obecna podczas pierwszego Turnieju Szachowego o „Szachy Królowej Jadwigi”
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 120 osób wzięło udział w pierwszym Turnieju Szachowym o „Szachy Królowej Jadwigi”, który odbył się 23 marca 2014 r. w sandomierskim Zamku Kazimierzowskim.

Rywalizowali ze sobą uczestnicy w każdym wieku, od przedszkolaków do seniorów, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym czeki ufundowane przez Spółki NSG Group, działające pod marką Pilkington w Sandomierzu.


Pierwszy Turniej Szachowy o „Szachy Królowej Jadwigi", w którym udział mogli wziąć wszyscy chętni z Sandomierza i całego regionu, rozegrany został w niedzielę 23 marca 2014 r. w zabytkowych salach Zamku Kazimierzowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad sto dwadzieścia osób, od początkujących do najbardziej zaawansowanych, mistrzowie i arcymistrzowie dyscypliny szachowej. Turniej, zorganizowany wspólnie przez Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Okręgowe, Tarnobrzeski Klub Szachowy i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, jest kontynuacją wcześniejszych imprez szachowych, które odbywały się w Sandomierzu od wielu lat. Jego idea nawiązuje do odnalezionego w 1962 roku kompletu figur szachowych z XII wieku, w które - jak głosi legenda - grała sama Królowa Jadwiga. W organizację wydarzenia zaangażował się koncern NSG Group, właściciel Spółek z siedzibą w Sandomierzu, produkujących szkło marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji. Wszystkie trzy spółki: Pilkington Polska, Pilkington Automotive Poland i Pilkington IGP ufundowały nagrody dla najlepszych uczestników turnieju.


„Wspieranie rozwoju mieszkańców najbliższego otoczenia naszych zakładów, zwłaszcza tych najmłodszych, działania promujące sport, nawiązujące do kultury i tradycji lokalnej społeczności, są integralnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez spółki NSG Group" - powiedział Jerzy Baran, dyrektor operacyjny Pilkington Polska, który wręczał zwycięskie czeki laureatom niedzielnego turnieju. „Mamy nadzieję, że nasze wspólne zaangażowanie i nagrody ufundowane dla zwycięzców przyniosą wiele radości, promując wśród mieszkańców tę mądrą dyscyplinę sportową oraz miasto Sandomierz w regionie i całym kraju".


Turniej o „Szachy Królowej Jadwigi" rozegrany został w 9 rundach system szwajcarskim. Uczestnicy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, z których jedna obejmowała najmłodszych graczy - przedszkolaków. Najlepsi byli: Damian Lewtak z Czarnej, Michał Choina z Ostrowca Świętokrzyskiego, Maryan Kyrychenko ze Lwowa, Przemysław Golik z Nowej Sarzyny. Dodatkowe nagrody otrzymali m.in. najstarszy i najmłodszy uczestnik, kobieta z najlepszym rezultatem, najlepszy zawodnik z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego, a także najlepszy zawodnik i zawodniczka z Sandomierza. Zwycięzcy w grupie seniorów wręczono specjalną nagrodę - szklany komplet figur szachowych, ufundowany przez NSG Group.


Zorganizowany w wyjątkowej zamkowej scenerii turniej to wyjątkowe wydarzenie dla Sandomierza, łączące możliwość sportowej rywalizacji, podkreślającym wieloletnią obecność tej dyscypliny w lokalnej kulturze i nawiązujące do tradycji rycerskich miasta. Organizatorzy zapowiadają jego coroczną kontynuację i stałe wpisanie turnieju w kalendarz ważnych imprez miasta i regionu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »