Firma » Biura

Marynarska Business Park odnawia certyfikat BREEAM In-Use

Marynarska Business Park odnawia certyfikat BREEAM In-Use
Zobacz więcej zdjęć »
Kompleks biurowy Marynarska Business Park odnowił certyfikat środowiskowy BREEAM In-Use na poziomie Very Good z oceną 67 proc. w kategorii Asset. Kompleks uzyskał najwyższą ocenę cząstkową w kategorii „lokalizacja i transport do i z budynku”, co wyróżnia go spośród mokotowskich obiektów biurowych.

Warszawski kompleks biurowy Marynarska Business Park z odnowionym certyfikatem środowiskowym BREEAM In-Use na poziomie Very Good oceną 67 proc. w kategorii Asset. Dwa lata temu obiekt poddany został wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku w jego otoczeniu przez Building Research Establishment. Dzięki wysokim notom w opiniowanych kategoriach, kompleks uzyskał poziom Very Good z oceną 67%. Tak wysoka punktacja była możliwa dzięki zastosowaniu wielu proekologicznych rozwiązań w ośmiu badanych kategoriach: zużycie energii, gospodarka wodno-ściekowa, wykorzystane materiały, ochrona przed emisją zanieczyszczeń, wykorzystanie terenu oraz wpływ na ekologię, komfort użytkowników, gospodarka odpadami oraz lokalizacja i transport do i z budynku. Aby zachować certyfikat, konieczne jest jego coroczne potwierdzanie i pełen audyt co 3 lata. Marynarska Business Park już dziś przygotowuje się do tej przyszłorocznej weryfikacji i wdraża kolejne proekologiczne rozwiązania.

Najwyższą ocenę cząstkową, bo aż 95 proc., MBP uzyskał w kategorii „lokalizacja i transport do i z budynku”. Tak wysoki wynik możliwy był dzięki bliskości usług takich jak kawiarnia, bar, bank i bankomat, a także dzięki wdrożeniu rozwiązań promujących transport rowerowy: montażu stojaków oraz udostępnieniu zamykanych szafek na rzeczy osobiste i natrysków osobom dojeżdżającym do pracy jednośladem. Bardzo dobrze oceniono również dostęp do komunikacji miejskiej, której przystanki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Jest to istotne w kontekście oczekiwań najemców odnośnie atrakcyjności lokalizacji – coraz częściej jest ona definiowana poprzez dostępność komunikacji publicznej. W pobliżu MBP znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacja kolejki miejskiej Warszawa Służewiec.

Warto wspomnieć, że kompleks położony jest przy węźle Marynarska w ciągu trasy NS, która zapewnia szybki dostęp do Lotniska Chopina oraz do południowej obwodnicy Warszawy i autostrady A2. Na uwagę zasługują też kategorie „wykorzystane materiały” i „komfort użytkowników”, w których uzyskano odpowiednio 86 proc. i 82 proc. Audytorzy docenili możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni biurowej, doświetlenie światłem dziennym, możliwość regulacji temperatury przez użytkowników, dobrą jakość powietrza w okolicy, a także przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Starania o uzyskanie certyfikatu ekologicznego BREEAM In-Use od początku były jednym z elementów strategii rebrandingu i to do jego wymogów musieliśmy dostosować nasze pomysły na modernizację. Wprowadziliśmy szereg innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań: zracjonalizowaliśmy system zarządzania zużyciem energii, ciepła i wody, wymieniliśmy system oświetlenia, zamontowaliśmy wodooszczędne przybory sanitarne oraz zdecydowaliśmy się na używanie ekologicznych środków chemicznych i materiałów higienicznych. Od momentu uzyskania certyfikatu mamy pewność, że nasz obiekt to miejsce, które jest w pełni zintegrowane z naturą i bezpieczne dla środowiska, a wprowadzone przez nas rozwiązania mają pozytywny wpływ na zdrowie i komfort użytkowników obiektu” – mówi Izabela Kapil, Vice President, Portfolio Management – Europe w Heitman.

Kwestia ekologiczności budynków staje się coraz istotniejsza dla najemców. Jak komentuje Regina Gul, Starszy Kierownik Projektu w agencji doradczej JLL, odpowiedzialnej za przeprowadzenie certyfikacji: „Wpisuje się to w coraz powszechniejszy trend związany ze społecznie odpowiedzialnym i zrównoważonym biznesem – działania firm w tym obszarze nie ograniczają się już tylko do podejmowania inicjatyw charytatywnych i społecznych, ale dotyczą również łańcucha dostaw, w tym dostawców powierzchni biurowych. Certyfikat BREEAM In-Use dla MBP potwierdza, że kompleks jest przyjazny dla środowiska, a zastosowane rozwiązania wpływają pozytywnie na komfort korzystania z budynków przez użytkowników”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »