Dom » Budownictwo

MasterLine8 Swift. Nadchodzi nowe

MasterLine8 Swift to rozszerzenie systemu MasterLine8 Reynaers Aluminium, stworzone z myślą o skróceniu czasu produkcji, przy zachowaniu najwyższych parametrów. Producenci zyskują nawet do 45% czasu przeznaczanego na produkcję okien, przy cenie za materiały wyższej jedynie o 5%.

System ten przeznaczony jest do produkcji okien otwieranych do wewnątrz oraz drzwi balkonowych zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i do biurowców budynków użyteczności publicznej. Daje duże możliwości projektowania, w efekcie czego końcowy użytkownik może cieszyć się pięknym widokiem, ciepłym wnętrzem  maksymalnym bezpieczeństwem. MasterLine8 Swift to profile aluminiowe z wstępnie zamontowanymi (preinstalowanymi) uszczelkami zewnętrznymi i akustycznymi, nadającymi się w pełni do obróbki maszynowej.

Optymalizacja montażu = oszczędność czasu

Warto inwestować w rozwiązania, które pozwalają w znacznym stopniu skrócić czas produkcji okien. W przypadku MasterLine8 Swift to aż o ±40minut krótszy czas montażu
od produkcji tradycyjnej, z czego 30% uzyskano dzięki zastosowaniu preinstalowanych uszczelek. Warto zwrócić uwagę na to, że preinstalowanie uszczelek przekłada się również na zmniejszenie stanów magazynowych.

WAŻNE: wszystkie uszczelki preinstalowane są wykonane z twardego tworzywa TPE, o umożliwia cięcie ich razem z profilami.

Ciepło na co dzień

Z jednej strony duże przeszklenia to niezwykle ciekawe rozwiązanie architektoniczne, z drugiej zaś pojawia się obawa przed wychładzaniem się wnętrza. A w naszym klimacie zabezpieczenie budynku przed zimnem i innymi czynnikami zewnętrznymi to absolutna konieczność. Dlatego niezwykle ważne jest wybieranie materiałów najwyższej jakości. Obecne rozwiązania pozwalają stosować duże rozmiary okien nawet w budynkach niskoenergetycznych i pasywnych. Dlatego w MasterLine8 Swift, dla uzyskania optymalnej izolacyjności termicznej, pomiędzy skrzydłem a ramą, instalowany jest sztywny profil PVC. Zastępuję on uszczelkę centralną, a jego montaż jest niezwykle szybki. Profil może być zatrzaskiwany w dwóch różnych położeniach, w zależności od tolerancji prefabrykacji.
Do poprawnego zakończenia zaprojektowanyzostał odpowiedni element narożny. Rozwiązanie to ma parametry termiczne zbliżone do uszczelki centralnej stosowanej w MasterLine8 HI.

Dostępne warianty

Ø  Functional Swift (Fu-Sw) – uszczelki zamontowane są tylko na profilach skrzydła. Dostępny we wszystkich standardowych konfiguracjach profili ościeżnic i poprzeczek. W tym wariancie stosuje się standardową uszczelkę centralną.Skrzydło występuje tylko w wariancie Funkcjonalnym, ale możliwe jest połączenie ze wszystkimi typami wizualnymi ościeżnic i poprzeczek.

Ø  Swift (Sw) – uszczelki są zamontowane na profilu skrzydła, a także na ościeżnicy
i na poprzeczkach. Ta wersja zapewnia maksymalną oszczędność czasu przeznaczanego na produkcję. W tym wariancie stosuje się profil PVC zamiast standardowej uszczelki centralnej. MasterLine8 Swift (Sw) ma ograniczoną ofertę typów profili i sposobów otwierania okien. Dostępny wyłącznie w jednym wariancie wzorniczym – Funkcjonalnym.

 

Najważniejsze informacje:

- profile Masterline8 Swift dostępne są z preinstalowanymi uszczelkami, które można ciąć razem z profilem

- prefabrykacja uszczelek i łatwy montaż listwy PCV zastępującej uszczelkę centralną umożliwia skrócenie czasu produkcji okna o 30–45%

- cena materiałów jest zaledwie około 5% wyższa

- maksymalna waga skrzydła wynosi 170 kg

- Masterline8 Swift dostępny jest w trzech wariantach izolacyjności termicznej: Standard, HI, HI+

 

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna Dróżdż

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »