Dom » Wnętrza

Materace - dlaczego warto przygotować się do ich zakupu?

Materace - dlaczego warto przygotować się do ich zakupu?
Zobacz więcej zdjęć »
Bardzo często jesteśmy przekonani, że materace to akcesoria o znaczeniu raczej drugorzędnym, dlatego nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do ich odpowiedniego wyboru. Wychodzimy z założenia, że w przypadku sprzętów w mniejszym znaczeniu, najważniejszym kryterium wyboru powinna być korzystna cena.

Tymczasem materace to przedmioty, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, i to więcej, niż z jednego powodu. Prawidłowo dobrany materac może oddać nam naprawdę niepospolite usługi; i odwrotnie: materac źle dobrany może stanowić przyczynę sporej ilości mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

Materace - dlaczego tak ważne jest ich odpowiednie dobranie?

Przede wszystkim, należy mieć świadomość, że ogólny stan naszego zdrowia w bardzo dużej mierze jest uwarunkowany długością oraz jakością snu. Bez tych dwóch czynników, organizm będzie szwankowal, niezależnie od ilości uprawianego sportu czy liczby przyjmowanych suplementów witaminowych. Zdaniem lekarzy, o jakości snu decyduje co najmniej kilka istotnych czynników. Jednym z nich są odpowiednio dobrane, wygodne materace. Materac do spania powinien cechować się odpowiednią strukturą: nie być ani zbyt twardy, ani też zbyt elastyczny. Ważną cechą jest dostosywanie się kształtem do budowy naszego ciała, tak by materac nie powodował na przykład nacisku na określone punkty ciała w trakcie snu. 

Jak więc już widać, lista cech, jakie powinny posiadać dobrej jakości materace nie jest krótka, a większość spośród produktów tego segmentu dostępnych obecnie na rynku nie spełnia powyższych wymagań. Warto jednak poświęcić nieco czasu i pieniędzy na znalezienie odpowiedniego materaca. To, co zyskamy w zamian, czyli lepszy, bardziej regenerujący sen, a ostatecznie lepszą kondycję organizmu, jest przecież znacznie cenniejsze, niż pieniądze.

Materace, a kręgosłup

Kolejnym czynnikiem, który decyduje o tym, że materace powinny być przez nas traktowane jako akceosoria o znaczeniu pierwszorzędnym, jest ich wpływ na kondycję kręgosłupa. Prawidłowo dobrany, wysokiej jakości materac do spania zapewnia naszemu kręgosłupowi odpowiednią ochronę, stanowiąc tym samym istotny element profilaktyki chorób kręgosłupa, a także stawów. Jak mówi w rozmowie z nami konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie - Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale to właśnie materace są tymi spośród otaczajacych nas na codzień przedmiotów, które mają największy wpływ na stan naszego kręgosłupa. Wysokiej jakości materace do spania pozwalają kręgosłupowi odpocząć i zregenerować się po całym dniu przeciążeń. Bez tego czynnika ludzki kręgosłup, który jest bardzo delikatną konstrukcją, bardzo szybko może ulec zmianom zwyrodnienieniowym, które z kolei mogą stać się zarzewiem wielu poważnych chorób.

Materace dla dzieci i młodzieży

Rzecz jasna, ochrona kręgosłupa ma szczególne znaczenie podczas okresu wzrostu kości. To właśnie wtedy ludzki kręgosłup powoli zaczyna utrwalać swój kształt. Jednocześnie to właśnie w tym okresie kręgosłup jest też najbardziej podatny na zwyrodnienia. Niestety, statystyki pokazują, że liczba wad postawy oraz innych problemów z kręgosłupem wśród polskiej młodzieży z biegiem lat wcale nie maleje. Według lekarzy, przyczyną tego stanu rzeczy są nie tylko takie czynniki, jak niedobory wapnia, brak aktywności fizyczynej, nieodpowiednia dieta czy noszenie zbyt ciężkich plecaków, ale także nieodpowiednie materace do spania. Warto pamiętać, że  zapewnienienie kręgosłupowi naszego dziecka odpowiednich warunków do prawidłowego wzrostu, który nastepuje przecież głównie podczas snu, a więc miedzy innymi odpowiednich materacy do snu, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia młodego człowieka i stanowi jedną najważniejszych metod profilatyki wad postawy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oleo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »