Społeczeństwo » Społeczeństwo

Maxi Zoo funduje dobro i spełnia marzenia.

Maxi Zoo funduje dobro i spełnia marzenia.
Zobacz więcej zdjęć »
W tym roku Maxi Zoo spełniło największe marzenie 10-letniego Łukasza Białousa, który od wielu lat chciał mieć psa. Podczas gali Top For Dog 2016 chłopiec otrzymał pupila o wdzięcznym imieniu Benio.

Prawie każdy marzy o prawdziwym przyjacielu, który zawsze będzie obecny i pomoże w trudnych chwilach. Taki towarzysz jest szczególnie cenny, gdy w życiu pojawiają się problemy ze zdrowiem i nie ma możliwości czynnego udziału w aktywnych zabawach rówieśników.

Łukasz ma 10 lat i od urodzenia dzielnie zmaga się z różnymi chorobami. Wśród wielu dolegliwości ma zdiagnozowane m.in.: koarktację i rekoarktację aorty, kardiomiopatię przerostową, zespół wydłużonego QT, rozszczep podniebienia miękkiego, skoliozę, przykurcze w stawach kolanowych, barkowych i biodrowych, refluks żołądkowo-przełykowy, nietolerancję mleka, niedowagę, a także podejrzenie choroby Noonan i jaskry. Dlatego nie może brać udziału w typowych zabawach dla dzieci w jego wieku takich, jak: jazda na rowerze czy gra w piłkę. Wszystkie takie czynności wymagające dużego wysiłku fizycznego i  są niebezpieczne dla  jego zdrowia.

Dlatego chłopiec od dawna chciał mieć towarzysza, który będzie zawsze mógł spędzać z nim czas, nawet podczas częstych wizyt w szpitalu. Takim bezinteresownym przyjacielem mógł zostać pies, ale niestety nie wszystkie rasy mogą spełnić wszystkie kryteria, niezbędne do tego by Łukasz mógł się opiekować pupilem. Dlatego jego wybór padł na pieska rasy cavalieri king charles spaniel, na którego zakup nie było jednak stać mamy chłopca.

Dzięki informacji od pani Niny Bekasiewicz, która jest organizatorem gali Top For Dog sieć sklepów Maxi Zoo mogła zrealizować marzenie Łukasza. Podczas uroczystego wydarzenia, które odbyło się w Teatrze Kamienica 22 listopada dyrektor ds. sprzedaży i marketingu – Bartłomiej Łętocha przekazał psiaka chłopcu i jego mamie. Pupil otrzymał od razu imię i od tej pory nazywa się po prostu Benio.

 

 

Historia Łukasza bardzo nas poruszyła i od razu zdecydowaliśmy się spełnić jego marzenie. „Szczęśliwsze zwierzęta, szczęśliwsi ludzie” to nasze motto. Dlatego cieszymy się, że Łukasz stał się szczęśliwszy dzięki temu że otrzymał od nas prawdziwego przyjaciela, jakim jest Benio – mówi Bartłomiej Łętocha, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu sieci sklepów Maxi Zoo w Polsce.

To nie pierwsza taka akcja zrealizowana przez firmę, ponieważ wraz z pojawieniem się na polskim rynku pierwszych sklepów Maxi Zoo, firma aktywnie bierze udział w charytatywnych inicjatywach społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami oraz wsparcie odpowiedzialnej adopcji to główne działania Maxi Zoo w tym zakresie. W kolejnych latach firma będzie kontynuowała także akcję charytatywną Podaj łapę, która od dwóch lat cieszy się dużym zainteresowaniem klientów sieci sklepów.

O Maxi Zoo: Maxi Zoo należy do założonej w 1990 roku w Niemczech przez Torstena Toellera sieci sklepów z produktami dla zwierząt. Działająca pod nazwą Fressnapf lub Maxi Zoo sieć jest obecnie niekwestionowanym liderem na europejskim rynku. W Polsce Maxi Zoo ma 6 sklepów, jednak już w najbliższym czasie planowana jest dalsza ekspansja. Zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu i Milanówku sklepy oferują swoim klientom niezwykle szeroki wybór produktów żywnościowych, oryginalnych akcesoriów oraz zabawek. Asortyment ponad 6000 produktów dla zwierząt obejmuje najbardziej znane na rynku marki, ale również wyjątkowe produkty marek dostępnych tylko w Maxi Zoo. Maxi Zoo to także profesjonalna obsługa służąca fachową radą, możliwość przyjścia do sklepu z pupilem i skorzystania z wagi dla zwierząt, baru dla psów i przymierzenia akcesoriów. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.maxizoo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kp4frame

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »