Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

„Mazania się spełniają” – znamy zwycięzców konkursu

„Mazania się spełniają” – znamy zwycięzców konkursu
Zobacz więcej zdjęć »
Konkurs „Mazania się spełniają” towarzyszył 12. edycji akcji „Pluszaki dla Edukacji”. Dzieci z całego świata rysowały swoje wymarzone maskotki, a ich prace walczyły o miejsce w przyszłorocznej kolekcji zabawek IKEA.

Dodatkowo 20 najciekawszych rysunków z Polski zostało „ożywionych” i trafiło do ich twórców w postaci uroczych pluszaków. W gronie polskich zwycięzców znalazło się pięcioro małych warszawiaków.

W Polskiej edycji konkursu „Mazania się spełniają” wpłynęło ponad 3 000 prac, z których wyłoniono 20 najciekawszych. Trafiły one do finału konkursu, który rozstrzygnął się w szwedzkiej centrali IKEA. Milena, Rut, Zuzanna, Aleksandra i Jakub to mali warszawiacy, których prace, podobnie jak piętnastu pozostałych finalistów z Polski, zostały „ożywione” przez Maję Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec. Powstały wyjątkowe maskotki, które trafiły do ich twórców na początku stycznia.

 „Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich ‘ożywianie’ było dla mnie wielką frajdą. Widać, że dzieci włożyły w swoje rysunki wiele pracy. Ja także w uszycie ich wiernych kopii włożyłam całe serce” – powiedziała Maja Mencel.

Szwedzkie jury stanęło przed sporym wyzwaniem, ponieważ musiało wybrać 10 najciekawszych rysunków spośród 800 nadesłanych z 40 różnych krajów. Wśród szczęśliwców, którzy w przyszłym roku znajdą pluszaki swojego autorstwa w sklepach IKEA na całym świecie, znalazły się dzieci pochodzące z Norwegii, Rumunii, Holandii, Chorwacji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Malezji, Belgii, Hiszpanii i Cypru.

Prace wyłonione w Szwecji trafią do najnowszej kolekcji zabawek IKEA, która już w listopadzie wspierać będzie kolejną, 13. edycję akcji „Pluszaki dla Edukacji”. W tym roku w ramach globalnej zbiórki na ten właśnie cel przekazanych zostało aż 10,1 mln euro. Pieniądze te pomogą najbardziej potrzebującym dzieciom z 18 krajów Azji, Afryki i Europy Wschodniej.

Prace polskich finalistów można znaleźć na stronie: www.IKEA.pl/pluszakidlaedukacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »