Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Mazurskie strony

Pojezierze warmińsko-mazurskie jest pełne wielu miejsc, które potrafią zaprzeć dech w piersiach. Warto więc zwiedzić tą niezwykłą krainę geograficzną umiejscowioną w Polsce. Warmia i Mazury to region o wielu zaletach ale ich wyjątkowym atutem jest piękna natura i tysiące akwenów wodnych.

Każdy Polak powinien chociaż raz odwiedzić to niepowtarzalne miejsce aby zobaczyć jakie jest piękne i zachwycić się jego urodą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W roku 2009 Warmia i Mazury pretendowały do tytułu światowego cudu natury co jest absolutnym sukcesem marketingowym pomysłodawców tej kandytary. Mnóstwo internautów z niemal całego świata oddało swój głos na tą przepiękną krainę. Kilka tysięcy akwenów wodnych jest niekwestionowaną zaletą Mazur. Poza tym jest tutaj dużo malowniczo położonych rzek i cudownych dziewiczych lasów. Możemy podziwiać także inne atrakcyjne zakątki na Warmii i Mazurach. Godnymi uwagi są również zabytki oraz inne atrakcje bardzo gęsto rozsiane po całych Mazurach. Z wielu zabytków możemy podziwiać piękne stare zamki, kapliczki, kościoły, sanktuaria.

Pojezierze warmińsko-mazurskie to przede wszystkim żeglowanie po jeziorach i uprawianie innych sportów wodnych oraz turystyka uprawiana w sposób czynny. Najpopularniejszą metodą wypoczynku na Mazurach jest żaglowanie po mazurskich jeziorach. Można tutaj żeglować od maja do października. Jego środek przypada na lipiec i sierpień - to wtedy najwięcej osób pływa po jeziorach. Jest to jednak bardzo droga forma wypoczynku ponieważ wyczarterowanie jachtu to generalnie wysokie koszty. Możemy jednak wynająć domek letniskowy, będzie to trochę tańsze a jeśli domek będzie położony nad jeziorem to będziemy mogli zażywać kąpieli i też cieszyć się jej bliskością jak na jachcie. Taki wypoczynek w domku ma niewątpliwie zalety ponieważ jest statyczny i zapewni nam spokój. Urlop możemy spędzić także wędrując pieszo czy jadąc rowerem przez mazurskie ostępy. Inną opcją jest spływ kajakowy. Istnieje tutaj mnóstwo szlaków turystycznych, które zaspokoją oczekiwania nawet wymagających turystów. O ile wybierzemy spływ kajakowy to trasa Krytuni pod tym względem jest najlepszym wyborem. Każdy kto chce pływać Krutynia nie musi się w związku z tym liczyć z wysokimi kosztami, ponieważ wynajęcie kajaka to niewysoki koszt. Trzeba jeszcze przeznaczyć fundusze na noclegi jeśli zamierzamy nocować w stanicach wodnych.

Miłośnicy rowerowych eskapad na Mazurach znajdą swój raj, ponieważ rowerem można jeździć tutaj niemal wszędzie po pięknych szlakach rowerowych. Tworzą one sieć oplatającą cały region. Wypożyczalnie rowerowe umożliwiają wypożyczenie nieograniczonej ilości rowerów. Podróżując rowerem powinniśmy obowiązkowo zaopatrzyć się w mapę ewentualnie w jakiś przewodnik po Mazurach.

Najlepiej mają niczym nieograniczeni amatorzy pieszych wędrówek. Mazury wydają się być stworzone w tym celu. Warte odwiedzenia są głównie rejony okalające Pisz, Mikołajki. Małe leśne jeziorka położone wokół gęstych lasów tworzą niesamowity klimat. Najtańszą formą wypoczynku są piesze wędrówki. Są one w pewien sposób wyjątkowe. Są ludzie, którzy traktują piesze wędrówki za najbardziej doskonałą formę wypoczynku. Zawdzięczamy to temu, że z przyrody, która nas wówczas otacza , i w którą wsiąkamy możemy czerpać pierwotny spokój. Taka forma wypoczynku jak widać ma jednak niewielu zwolenników. Chociaż ostatnio mamy do czynienia z coraz większym zainteresowaniem tzw. Nordic Walkingiem. Mazury nadają się perfekcyjnie dla tego typu formy wypoczynku. Osoba, która przyjedzie tutaj na wakacje będzie z pewnością zadowolona. Wakacje spędzone na Mazurach na pewno będą należały do udanych. Istnieją osoby, które na Pojezierze warmińsko-mazurskie przyjeżdżają tutaj co roku.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mazury - informator
http://www.iwm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »