Firma » Biznes

MCKB buduje wiedzę i kompetencje

MCKB buduje wiedzę i kompetencje
Zobacz więcej zdjęć »
Łódzka firma MCKB, generalny wykonawca m.in. zabytkowej Fabryki Grohmana, buduje nie tylko nowoczesne obiekty przemysłowe, ale również - w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - kompetencje i umiejętności inżynierów budownictwa.
MCKB, będąc firmą świadomą możliwości oferowanych przez współczesne budownictwo, jak i rosnących wymagań inwestorów, oferuje w ramach wakacyjnych praktyk płatne staże dla studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Program stażowy jest częścią projektu „Praktykuj w Łodzi", organizowanego w ramach programu realizowanego przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy wspólnie z pracodawcami z Łodzi i okolic.
W okresie wakacyjnym młodzi ludzie zdobędą doświadczenie zawodowe w dziale kosztorysowania i realizacji projektu budowlanego.

- Misją naszej firmy jest m.in. realizacja inwestycji zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - mówi Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB. - Nie możemy jednak zapominać o równie ważnej inwestycji, jaką jest doświadczenie: wiedza i umiejętności, czyli kompetencje, które należy budować i nieustanie rozwijać. MCKB czyni to w ramach społecznej odpowiedzialności, w tym odpowiedzialności za to, jaka architektura i jakie środowisko będą otaczały przyszłe pokolenia. Jako firma odnosząca sukcesy i mogąca realizować kreatywne projekty, jak np. dawna Fabryka Grohmana, czujemy się także w obowiązku, by dzielić się naszym doświadczeniem i by dzięki temu takich niezwykłych inwestycji było jak najwięcej.

Wakacyjny program stażowy nie jest pierwszą inicjatywą skierowaną do studentów, w której realizacji wzięła udział łódzka firma. W ubiegłym roku MCKB zostało zaproszone, wraz z poznańskim biurem RDH Architekci Urbaniści, do oprowadzenia przyszłych urbanistów i projektantów z Uniwersytetu Avans w Tilburgu i zaprezentowania im najciekawszych architektonicznie miejsc w Łodzi. Holendrzy zwiedzili Manufakturę, Muzeum Fabryki, Nowe Centrum Łodzi oraz kompleks przy Łąkowej 29, a do wycieczki dołączyli studenci trzeciego roku Architectural Engineering ze studium międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.

MCKB nie ogranicza jednak swoich działań jedynie do studentów czy osób, które dopiero zdobyły tytuł magistra inżyniera. Jako generalny wykonawca, wie, jak istotna w rozwoju jest wzajemna wymiana doświadczeń z innymi ekspertami, zwłaszcza w przypadku realizacji wyjątkowych inwestycji, wyznaczających nowe standardy w wykonawstwie. Do takich należy zrewitalizowana Fabryka Grohmana w Łodzi, obecnie mieszcząca siedzibę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dlatego MCKB, wspólnie z ŁSSE i Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, zorganizowały wycieczkę techniczną po dawnej fabryce. Zaproszeni goście - członkowie Izby, mieli niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z poszczególnymi etapami realizacji, a w szczególności z kluczowymi kwestiami technicznymi i prawnymi, mającymi bezpośredni związek z rewitalizacją budynku o zabytkowym charakterze.

Uczestników wycieczki ciekawiły również możliwości połączenia oryginalnych elementów .z epoki z nowoczesnymi materiałami, czyli rozwiązań powszechnie zastosowanych w Fabryce Grohmana, z których m.in. obiekt ten zasłynął. Wycieczkę oprowadzał po obiekcie mgr inż. Sławomir Ignar z Departamentu Obsługi Inwestora ŁSSE oraz ekspert MCKB - Michał Frandzel, odpowiedzialny za nadzór nad pracami budowlanymi i wykończeniowymi w ramach projektu.

- Cieszymy się, że inwestycja zrealizowana przez nas we współpracy z ŁSSE, stała się przykładem tego, jak należy przeprowadzać rewitalizacje zabytkowych budynków oraz że mogliśmy podzielić się z ekspertami z ŁOIIB naszym doświadczeniem - mówi Michał Frandzel, Członek Zarządu MCKB. - Jako firma społecznie odpowiedzialna pragniemy propagować profesjonalne wykonawstwo i budownictwo przeprowadzane zgodnie ze zrównoważonym rozwojem. Innymi słowy, chcemy budować nie tylko jako generalny wykonawca, ale również budować wiedzę, która przyczyni się do kształtu architektury w naszym kraju.

MCKB nie wyklucza dalszych działań o charakterze edukacyjnym, zmierzających do wymiany doświadczeń ekspertów i poszerzania kompetencji przyszłych pokoleń architektów i wykonawców. Zaplanowane konferencje i udział w wydarzeniach branżowych również stanowią okazję do zaprezentowania nowoczesnych technologii stosowanych przez łódzką firmę, jak np. Building Information Modelling (BIM), umożliwiających usprawnienie procesu projektowego i budowlanego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

TCA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »