Dom » Wnętrza

Meble rattanowe od Calamus Rotan

Meble rattanowe od Calamus Rotan
Zobacz więcej zdjęć »
Rattan do produkcji mebli pozyskuje się z łodygi trzcinopalmy Calamus rotang, rosnącej w lasach południowo - wschodniej Azji. Ścinane pędy mają średnicę od 1 do 50 mm, tnie się je na długość maksymalnie trzech metrów.

Do nazwy trzcinopalmy nawiązuje nazwa firmy Calamus Rotan, która zajmuje się sprzedażą na terenie Polski mebli z rattanu. Meble wykonane z tego surowca są znane z odporności na temperaturę i wodę oraz dużej elastyczności i lekkości, dzięki, której łatwo się je przenosi i ustawia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Poszczególne elementy są ze sobą skręcane, a miejsca łączeń owijane rattanową skórą. Następnie ręcznie polerowane, dzięki czemu powierzchnia jest gładka.

Kolorystyka
Naturalny odcień mebli to kolor jasnego miodu, ciemnej oliwki i koniaku, rattan barwi się za pomocą lazurowych bejc zwracając przy tym uwagę, aby uwidocznić jego naturalną strukturę. Meble te pasują do wnętrz zarówno jasnych jak i ciemnych. Ściany w takich wnętrzach mogą mieć odcienie od bieli poprzez szarości, beże i brązy aż do zieleni czy załamanych granatów. Podczas urządzania poszczególnych pomieszczeń warto zwrócić uwagę na odcienie mebli, by nie łączyć ze sobą ciemnych i jasnych wybarwień rattanu.   

Zastosowanie
Meble Calamus Rotan pasują do wnętrz stylizowanych na orientalne oraz w stylu wiejskim czy rustykalnym. Sprawdzą się w ogrodach zimowych, dzięki małej wadze mogą być użytkowane przez okres zimowy w mieszkaniach, a podczas sezonu w plenerze. Klienci często wykorzystują je w aranżacji domów letniskowych oraz małej gastronomi – w ofercie CR są lady barowe, tacki oraz meble do ogródków piwnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Vinotti Furniture
http://vinotti.eu/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »