Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Męczący suchy kaszel

Męczący suchy kaszel
Zobacz więcej zdjęć »
Przeziębiłaś się, ale już jesteś zdrowa. Jednak w powrocie do normalnego funkcjonowania przeszkadza ci męczący, suchy kaszel, który nasila się w nocy i nie pozwala porządnie się wyspać. Czy wiesz, że taki kaszel może się utrzymywać nawet do trzech tygodni po zakończonej infekcji? Jak sobie z nim radzić?

Problem kaszlu poinfekcyjnego dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taki kaszel utrudnia powrót do pełnego zdrowia, osłabia organizm (nieprzespane noce), przez co staje się on bardziej podatny na kolejne infekcje. A w dodatku nieleczony suchy kaszel może powodować ponowną infekcję, często bakteryjną. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, których system immunologiczny nie został jeszcze ostatecznie ukształtowany. Niestety, nie ma sposobu, by uniknąć takiego kaszlu, można go jedynie łagodzić.

 

Kaszel poinfekcyjny najczęściej pojawia się wieczorem, przy układaniu się do snu, jednak w pewnych, określonych sytuacjach (wysiłek fizyczny, śmiech, zmiana temperatury otoczenia, wiatr), może nas męczyć również w ciągu dnia.

 

Jak pomóc sobie i swoim bliskim w pełnym powrocie do zdrowia? Bardzo ważne jest nawodnienie organizmu – pij dużo płynów, mogą to być między innymi napary ziołowe z lipy, tymianku albo rumianku. Idealnym napojem jest zwykła woda – najlepiej w temperaturze pokojowej. Żeby złagodzić podrażnienie gardła wywołane kaszlem, możesz spróbować jeść kisiel, albo pić napar z siemienia lnianego.

 

Wieczorem ulgę przyniesie ciepła kąpiel z olejkami aromatycznymi – na przykład z lawendą.

Pamiętaj o wietrzeniu sypialni, a w łóżku połóż dodatkową poduszkę, tak by ciało było nieco uniesione. Bardzo ważne jest właściwe nawilżenie powietrza – jeśli masz możliwość, to zadbaj o nawilżenie powietrza zarówno sypialni, jak i innych pomieszczeń, w których spędzasz dużo czasu.

 

Dobrym sposobem są domowe inhalacje – na przykład z soli morskiej. Są bezpieczne zarówno dla ciebie jak i twojego dziecka, jednak zazwyczaj jest to tylko wspomożenie terapii.  Nie rezygnuj z domowych sposobów, ale żeby skutecznie pozbyć się suchego kaszlu sięgnij po syrop przeciwkaszlowy – taki jak Atussan, który jest przeznaczony dla dzieci po 3 roku życia i dorosłych. Syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy, dzięki temu z łatwością zaakceptują go nawet mali pacjenci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »