Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Męczący suchy kaszel

Męczący suchy kaszel
Zobacz więcej zdjęć »
Przeziębiłaś się, ale już jesteś zdrowa. Jednak w powrocie do normalnego funkcjonowania przeszkadza ci męczący, suchy kaszel, który nasila się w nocy i nie pozwala porządnie się wyspać. Czy wiesz, że taki kaszel może się utrzymywać nawet do trzech tygodni po zakończonej infekcji? Jak sobie z nim radzić?

Problem kaszlu poinfekcyjnego dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taki kaszel utrudnia powrót do pełnego zdrowia, osłabia organizm (nieprzespane noce), przez co staje się on bardziej podatny na kolejne infekcje. A w dodatku nieleczony suchy kaszel może powodować ponowną infekcję, często bakteryjną. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, których system immunologiczny nie został jeszcze ostatecznie ukształtowany. Niestety, nie ma sposobu, by uniknąć takiego kaszlu, można go jedynie łagodzić.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Kaszel poinfekcyjny najczęściej pojawia się wieczorem, przy układaniu się do snu, jednak w pewnych, określonych sytuacjach (wysiłek fizyczny, śmiech, zmiana temperatury otoczenia, wiatr), może nas męczyć również w ciągu dnia.

 

Jak pomóc sobie i swoim bliskim w pełnym powrocie do zdrowia? Bardzo ważne jest nawodnienie organizmu – pij dużo płynów, mogą to być między innymi napary ziołowe z lipy, tymianku albo rumianku. Idealnym napojem jest zwykła woda – najlepiej w temperaturze pokojowej. Żeby złagodzić podrażnienie gardła wywołane kaszlem, możesz spróbować jeść kisiel, albo pić napar z siemienia lnianego.

 

Wieczorem ulgę przyniesie ciepła kąpiel z olejkami aromatycznymi – na przykład z lawendą.

Pamiętaj o wietrzeniu sypialni, a w łóżku połóż dodatkową poduszkę, tak by ciało było nieco uniesione. Bardzo ważne jest właściwe nawilżenie powietrza – jeśli masz możliwość, to zadbaj o nawilżenie powietrza zarówno sypialni, jak i innych pomieszczeń, w których spędzasz dużo czasu.

 

Dobrym sposobem są domowe inhalacje – na przykład z soli morskiej. Są bezpieczne zarówno dla ciebie jak i twojego dziecka, jednak zazwyczaj jest to tylko wspomożenie terapii.  Nie rezygnuj z domowych sposobów, ale żeby skutecznie pozbyć się suchego kaszlu sięgnij po syrop przeciwkaszlowy – taki jak Atussan, który jest przeznaczony dla dzieci po 3 roku życia i dorosłych. Syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy, dzięki temu z łatwością zaakceptują go nawet mali pacjenci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »