Firma » Reklama

Medical Marketing – o videomarketingu usług medycznych

Filmy wizerunkowe, niezależnie od branży, coraz odważniej wkraczają do Internetu, dając marketingowcom znacznie większe niż dotychczas możliwości promocji i budowy wizerunku firm.

Z ostatnio przeprowadzonych badań wiemy, iż ośmiu na dziesięciu polskich Internautów ogląda w sieci materiały wideo. Branża usług medycznych także przestaje być odosobniona pod tym względem.

Z dnia na dzień stajemy się świadkami zmiany postrzegania rynku usług medycznych w naszym kraju. Zmiana ta jest widoczna zarówno od strony placówek medycznych, jak i pacjentów. Obecnie, na skutek szybkiego wzrostu gospodarczego stajemy się krajem coraz zamożniejszych obywateli, których oczekiwania w stosunku do usług medycznych stale rosną. Z drugiej strony obserwujemy fatalną sytuację ekonomiczną lekarzy pracujących w publicznej służbie zdrowia, co stanowi silny impuls dla rozwoju komercyjnych placówek służby zdrowia, a co za tym idzie, dla poszukiwania nowych i bardziej skutecznych form promocji.

Reklamowe produkcje filmowe pozwalają podnieść atrakcyjność, lepiej zaprezentować firmę, jej produkty czy usługi potencjalnym klientom, bowiem połączenie obrazu i dźwięku długo zapada w pamięć oraz gwarantuje rozpoznawalność oferty.

Zmieniające się uwarunkowania działalności placówek medycznych w Polsce stawiają je przed nowymi wyzwaniami wymagając stosowania coraz to nowszych rozwiązań. Placówki finansowane z budżetu państwa konfrontowane są więc z potrzebami dzisiejszego rynku.

Świadczenie medyczne stało się towarem, a zakłady opieki zdrowotnej i inne podmioty są obecnie firmami usługowymi, które muszą funkcjonować na zasadach rynkowych. Pojawia się więc konkurencja, gra rynkowa, walka o pacjenta, kontrakt, dostęp do środków finansowania, a co za tym idzie, polskie zakłady opieki zdrowotnej funkcjonując w nowych warunkach zaczynają doceniać wideo marketing, podobnie jak to się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów.

W Polsce świetnym przykładem może być Medicover - prywatna placówka medyczna o szerokim profilu usług szpitalnych oraz opiece medycznej spełniającej najwyższe światowe standardy.

Produkcje filmowe przenoszą nas do lepszego świata, w którym tradycyjne nośniki reklamy nie istnieją. Wideo marketing to możliwości, ale także prestiż wyznaczający nowoczesne podejście do klienta (pacjenta).

Niestety, marketing kojarzony jest w Polsce z techniką walki o konsumenta, komercją nastawioną na intensyfikację sprzedaży i maksymalizację zysku przy obniżaniu ryzyka i kosztów, a medycyna to niezwykle wrażliwa dziedzina ludzkiej egzystencji, dlatego też samo nawet stosowanie określenia marketing w tym obszarze budzi wiele kontrowersji i obaw. Niemniej jednak gra rynkowa to nieuchronna przyszłość także i tej dziedziny naszego życia, dlatego też Marketing Medyczny jest koniecznością, którą warto powierzyć wyłącznie specjalistom.

Marketing Usług Zdrowotnych w odróżnieniu od marketingu farmaceutycznego jest w Polsce pojęciem nowym, do tego wszystkiego - dziedziną niezwykle skomplikowaną, wymagającą wysokich kwalifikacji, jak również subtelności i wyczucia. Healthcare Marketing wymaga więc stosowania bardzo delikatnych instrumentów oddziaływania na klientów (pacjentów) tak, aby w żadnej mierze nie wywołać u nich wrażenia, że za sprawą własnej przypadłości zostali włączeni w proces walki rynkowej nastawionej wyłącznie na generowanie zysku.

Mając na uwadze powyższe, produkcja filmów promocyjnych wydaje się tu być najodpowiedniejszą i najbardziej subtelną formą marketingu takich usług. Należy o tym pamiętać powierzając realizację takiego przedsięwzięcia profesjonalistom od reklamy i wizerunku.

Pełna treść na:

http://blog.tvip.pl/2780/video-marketing-uslug/medical-marketing-o-videomarketingu-uslug-medycznych/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

TVIP

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »