Dom » Budownictwo

Membrana dachowa – istotny element każdego dachu

Membrana dachowa – istotny element każdego dachu
Zobacz więcej zdjęć »
Solidny i odpowiednio zbudowany dach z wysokiej jakości materiałów to podstawa bezpieczeństwa osób mieszkających i przebywających w budynku a jedocześnie dodatkowa oszczędność w domowym budżecie.

Za szczelność i skuteczną wentylację dachu odpowiada membrana dachowa. Właściwie dobrana i zamontowana zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku i skutecznie chroni przed powstawaniem wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dachu jak również jego żywotności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wysoka jakość przede wszystkim

Rozważając zakup produktów, które mają służyć na lata, warto zwrócić uwagę na to jaką jakość i gwarancje oferuje ich producent. Jednym z cieszących się od lat zaufaniem wśród klientów producentów materiałów budowlanych jest BMI Braas. Firma oferuje szeroką gamę wysokoparoprzepuszczalnych membran trójwarstwowych oraz czterowarstwowych o doskonałych parametrach technicznych i funkcjonaloności dostosowanej do potrzeb każdego rozwiązania dachu skośnego. Bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe to cecha wyróżniająca membrany BMI Braas zapewniająca inwestorowi bezpieczny dach nad głową a wykonawcy komfort prac oraz bezpieczeństwo w trakcie montażu. Co ważne, jakość membran producenta poświadczona jest rekomendacjami m.in. niemieckiego zrzeszenia dekarskiego ZVDH oraz certyfikatami TU Berlin, DinPlus, a także certyfikatem "Deklaracji Środowiskowej" IBU (Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska). Większość z membran objęta jest 10 lub 15-letnią gwarancją funkcjonalności.

Przekładowe membrany od BMI Braas

Oferta membran dachowych BMI Braas obejmuje kilka ciekawych rozwiązań. Wśród nich wystąpują m.in.: Divoroll Clima+ S i Divoroll Maximum+ 2S - zaawansowane technicznie, funkcjonalne i ekologiczne membrany dachowe. Znak S, którym sygnowane są produkty, oznacza, że posiadają samoprzylepne paski, co gwarantuje nie tylko wodo- i wiatroszczelność, ale także łatwość oraz pewność wykonania prac dekarskich. Obie membrany przeznaczone są do stosowania na dachach skośnych bezpośrednio na termoizolację, jak również na deskowanie.

Wysokoparoprzepuszczalna membrana Divoroll Clima+ S poprawia właściwości izolacyjne  budynku i pozwala zaoszczędzić energię. Jej refleksyjna powłoka zewnętrzna odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S w czasie upałów obniża ilość ciepła wnikającego przez dach nawet do 21% a temperaturę na poddaszu o 3°C. Zimą z kolei może redukować nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Dzięki temu w całym budynku, a przede wszystkim na poddaszu, latem jest chłodniej a w czasie mrozów cieplej. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie. Jest też odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm, co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnątrz.

Drugą ciekawą propozycją od BMI Braas jest uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum+  2S. Dzięki czterem warstwom posiada wyjątkową wytrzymałość na rozdarcia. Jej powłoka jest antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Produkt cechuje się najwyższym parametrem odporności na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody > 5000 mm. 

Szczegółowe parametry techniczne produktów są dostępne na stronie producenta.

Opisane powyżej membrany to tylko przykłady dostępnych w ofercie BMI Braas propozycji. W przypadku wątpliwości co do wyboru odpowiednich materiałów, warto skontaktować się z Certyfikowanym Dekarzem Braas. Jako profesjonalista w swoim fachu doradzi i dopasuje odpowiednie rozwiązanie, które pozowoli cieszyć się oddychającym, chroniącym przed trudnymi warunkami atmosferycznymi warunkami dachu przez długie lata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMI Polska
http://www.bmigroup.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »