Gospodarka » Przemysł

Membrana Protan SE zgłoszona do konkursu PLGBC Green Building Awards 2018

Trwa konkurs PLGBC Green Building Awards 2018 dla firm z branży budownictwa i nieruchomości. Protan Polska startuje w kategorii Green Product of the Year, a zgłoszona została membrana Protan SE.

Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa ekologicznego.     

Celem firmy Protan jest tworzenie takich membran, które w jak najmniejszym stopniu będą wpływać na środowisko naturalne.

Membrana dachowa SE wykonana jest z ekologicznych surowców. Produkuje się ją w Norwegii, z wykorzystaniem energii elektrowni wodnych. Jej montażu dokonuje się przy pomocy gorącego powietrza, bez użycia gazu lub otwartego ognia - taka metoda spawania jest najbardziej przyjazna dla środowiska. 

Pokrycia dachowe Protan  są bardzo elastycznym produktem, który charakteryzuje się wysoką jakością, a także wieloletnią trwałością. Dodatkowo są lekkie, dzięki czemu generują niski poziom emisji związanych z ich transportem.  Mogą być ponadto w 100% poddane recyclingowi.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wyróżnienie najlepszych zielonych budynków i projektów w Polsce nastąpi podczas uroczystej Gali towarzyszącej 8. Edycji PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie. 

Firma Protan jest norweską grupą przemysłową, będącą światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne. Swoje produkty sprzedaje do ponad 40 krajów na całym świecie. Wyróżnia ją kilkadziesiąt lat doświadczenia, dbałość o wysoką jakość oraz innowacyjność i  stosowanie nowoczesnych technologii. 

www.protan.pl 

 

 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewelina_Jasinska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »