Kultura, sztuka » Kultura

„MERZ KONTRA MERZ” – premiera drugiego sezonu serialu komediowego w ROMANCE TV

„MERZ KONTRA MERZ” – premiera drugiego sezonu  serialu komediowego w ROMANCE TV
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwód na wesoło? Terapia małżeńska z przymrużeniem oka? Nieskończone kłótnie i rozstania to znak rozpoznawczy państwa Merzów. Nic nie szkodzi się pogodzić, a potem znowu pokłócić…

W październiku, w każdy poniedziałek o godz. 20.00 Romance TV zaprasza widzów na powtórkowe oraz premierowe odcinki serialu komediowego „Merz kontra Merz”. Czy nie kochając się, można żyć razem i prowadzić firmę?

 

Miłość odeszła, ale małżeństwo nadal trwa. Co można zrobić w takiej sytuacji? Tylko śmiać się. Anne i Erik Merz są małżeństwem z długim stażem, ale podczas terapii par z dr Heller uświadamiają sobie, że tak naprawdę już się nie kochają. Zamiast tego po prostu żyją obok siebie swoim codziennym życiem, a ich małżeństwo jest na skraju rozpadu. Do tego pracują w tej samej firmie. Kryzys w małżeństwie i praca w jednym pomieszczeniu - jak to może do siebie pasować? W każdy poniedziałek stacja Romance TV pokaże 4 odcinki, a sezon drugi będzie emitowany premierowo.

 

Merz kontra Merz: Sto lat (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:00

 

Anna i Erik są przeciętnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem i synem w wieku dojrzewania. Seks jest u nich wspomnieniem, a dzień kręci się wokół spraw organizacyjnych. W urodziny Anny dochodzi do eskalacji problemów. Po pierwsze z powodu mało oryginalnego prezentu od Eryka, a z drugiej strony z powodu obecności rodziców obojga, którzy za sobą nie przepadają. Anna i Erik spotykają się na terapii, gdzie stwierdzają, że w ich małżeństwie nie dzieje się dobrze. W tym samym czasie lekarze stwierdzają u Ludwiga demencję. Chwila nie jest dobra, bo Anna i Eryk pracują w firmie Ludwiga. Czy kryzys w małżeństwie i wspólne miejsce pracy to dobry duet?

 

Merz kontra Merz: Wszystko na nowo    wszystko inaczej (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:29

 

Druga terapia u pani Heller prowadzi do tymczasowego rozstania Anny i Eryka. Eryk na jakiś czas wyprowadza się do swoich rodziców. On ląduje w swoim dawnym dziecięcym pokoju, natomiast Anna cieszy się wolnością w domu bez męża. Tymczasem dochodzi do zbliżenia pomiędzy synem Anny i Eryka, Leonem, a jego dziewczyną Aminą. Na życzenie Ludwiga rodzina odwiedza dom opieki dla osób cierpiących na demencję. Jedno i drugie przyniesie niespodziewane skutki.

 

Merz kontra Merz: Zastąpić można każdego (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:58

 

Podczas gdy Ludwig, ojciec Anny, stawia w swoim przedsiębiorstwie przede wszystkim na zięcia, Anna próbuje pozbyć się męża, zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym. Z pomocą headhuntera szuka zastępstwa dla Eryka. Trafia na Belinay Lobenstein, młodą, zaangażowaną kobietę, która daje jej większą pewność siebie. Eryk uważa, że to zupełnie bez sensu, tym bardziej, że przygotowuje się właśnie do spotkania z ważnym klientem, podczas którego - jego zdaniem - obecność Anny jest zbędna. Gdy Anna upiera się, że jednak powinna tam być, dochodzi do skandalu.

 

Merz kontra Merz: Wieczór dla par (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 21:28

 

Chcąc odzyskać stałego klienta, którego zniechęcili Eryk i Anna, Ludwig proponuje wspólną kolację dla wszystkich zaangażowanych. Anna godzi się na spotkanie ze względu na dobro firmy, pomimo faktu, że spiera się z Erykiem nie tylko w sprawach dotyczących pracy, ale i z powodu Leona. Syn chce sobie zrobić tatuaż. Spotkanie ze stałym klientem przebiega zupełnie inaczej niż to zaplanował Ludwig.

 

Merz kontra Merz: Nieśmiertelni jak my (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:00

 

U Ludwiga zostaje ostatecznie zdiagnozowana demencja. Anna i Eryk mają do choroby ojca całkowicie odmienne podejście, jednak próbują wspólnie wyjaśnić synowi, z czym będzie się wiąże. Okazuje się, że Leona to specjalnie nie wzrusza. Anna szuka jednak pomocy i pocieszenia, które znajduje w końcu u Eryka. Czy ich małżeństwo uda się jeszcze uratować? Niestety wydarzenia w firmie nie wróżą raczej nic dobrego.

 

 

Merz kontra Merz: Randka z przeszłością (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:29

 

Po sprzeczce w pracy Anna uważa, że to koniec małżeństwa z Erykiem. Gdy wkrótce potem poznaje atrakcyjnego mężczyznę w szkole Leona, upatruje w nim następcę Eryka. Z kolei Eryk próbuje szczęścia na rynku randkowym i trafia akurat na koleżankę Anny, Verę. Rodzice Anny zastanawiają się, jak poradzić sobie z demencją Ludwiga.

 

Merz kontra Merz: Tylko chemia (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:58

 

Pomiędzy Erykiem i Verą ostro iskrzy, co w Annie wznieca ogień. Ich terapeutka uznaje, że nadszedł koniec ich małżeństwa. Anna jeszcze intensywniej flirtuje z Saszą, rzecznikiem rodziców Leona, a Eryk stara się bardziej zbliżyć do Very. Nawet Leon planuje następny krok w kierunku swojej Aminy, co jednak przynosi nieoczekiwane skutki uboczne.

 

Merz kontra Merz: Wszystko od początku (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 21:27

 

Anna i Erik znów się do siebie zbliżyli. Może dlatego, że zachwyt Anny nad kolegą, rzecznikiem rodziców, po pewnym wydarzeniu dotyczącym Leona, najwyraźniej maleje. Podobnie zresztą jak entuzjazm Ludwiga wobec Belinay Lobenstein, która w jego firmie miała zastąpić Eryka. Anna i Erik przeżywają nawrót uczuć małżeńskich akurat w rocznicę ślubu rodziców Eryka. Co z tego wyniknie?

 

Merz kontra Merz: Umowa (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:00

 

Niecały rok po odbyciu udanej terapii małżeńskiej Anne i Erik siedzą u swojego adwokata, pana Schuberta. Chcą sporządzić intercyzę, żeby sprawy firmowe i finanse nigdy więcej nie zakłóciły ich na nowo rozgorzałej miłości. Sprawy zawodowe mają być starannie oddzielane od spraw prywatnych, a wspólna przyszłość ma być przepełniona wzajemnym zaufaniem. Taki jest plan.

 

Merz kontra Merz: Fiński finisz (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:29

 

Firmie Reichert grozi bankructwo. Straciła największych klientów i ostatnią deską ratunku jest przejęcie jej przez fińską konkurencję. Anne i Erik chcą zaangażować Ludwiga, patriarchę firmy, w ratowanie przedsiębiorstwa. Ludwig jest jednak pochłonięty alternatywnymi metodami leczenia swojej demencji. Zaopatruje się w magiczne kryształy i w końcu postanawia wycofać się z firmy.

 

Merz kontra Merz: Wszystko, czego potrzebujesz, to miłość (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:58

 

Po przejęciu firmy przez Finów, Anne musi walczyć z konsekwencjami „reorganizacji kadrowej” przeprowadzonej przez jej nowego szefa, pana Erkonnena. Również Erik ma ręce pełne roboty. Renate pokazuje mu podejrzane transakcje giełdowe, na których ostatnio tak bardzo wzbogacił się Günter. Kopalnia diamentów w Ugandzie nie jest z pewnością pewną inwestycją. Uważają tak wszyscy poza Günterem.

 

Merz kontra Merz: Każdy z każdym (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 21:28

 

Leon handluje na szkolnym boisku artykułami z szisza-baru. Nic dziwnego, że on i jego rodzice zostają wezwani do szkolnej psycholożki. Nagle okazuje się, że na wpół legalne substancje nie są jedynym problemem. Pojawia się bowiem pytanie, co tak naprawdę łączy tę rodzinę. Anne nie może uwierzyć w to, co wychodzi na jaw podczas rozmowy. Erika wykańcza psychicznie rosnąca presja ze strony nowego szefa i nawet w domu nie może znaleźć spokoju.

 

Merz kontra Merz: Czas dla siebie (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:00

 

Anne ma dość. We własnym domu traktowana jest jak nieproszony gość. Dla Erika najważniejsze są pracujące w firmie maszyny. Leon twierdzi, że świetnie sobie poradzi bez Anne. Anne wyprowadza się do swojej nowej przyjaciółki. Erik jest zupełnie zaskoczony, że Anne na kilka dni zostawiła go samego w domu. Początkowo jest zdania, że to gruba przesada, potem jednak zaczyna mu się to podobać.

 

Merz kontra Merz: Na własnych nogach (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:29

 

Anne ma wobec Leona poczucie winy. Mimo to próbuje cieszyć się pobytem u Lisy. Erik musi się nauczyć żyć bez Anne. Przyznaje jednak, że dom bez kobiety oznacza niezwykłą, ale chętnie akceptowaną wolność.

 

Merz kontra Merz: Nic poza prawdą (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:58

 

Erik zrobił z pokoju dziennego drugie biuro. Już dawno nie czuł się tak dobrze jak teraz. Może się zagłębić w rysunki architektoniczno-budowlane i plany konstrukcyjne. Szczerze mówiąc, wyjazd Anne bardzo mu pasuje i może się w pełni poświęcić pracy zawodowej. Przecież za kilka dni Anne wróci. Tak to sobie Erik przynajmniej wyobraża.

 

Merz kontra Merz: Grube kreski (sezon 2)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 21:27

 

Anne już wie, że tak dalej być nie może. Musi skończyć ze swoim dawnym życiem. Chce również poświęcić więcej czasu Leonowi. Czuje bowiem, że inaczej straci z nim kontakt. Erik oddaje się wspomnieniom. Ludwig cierpi, ponieważ nie widuje się z panią Anatol. Ani Anne, ani Maria nie chcą już go do niej wozić. A tymczasem Ludwig widzi przed sobą i przed nią wspaniałą wspólną przyszłość!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »