Technologie » Telekomunikacja

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Czy dołączyć do świata Metaverse? Czy techsolucjonizm jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Na te i inne pytania dotyczące świata cyfrowego odpowiedzą goście trzeciego spotkania autorskiego z cyklu „Za rok w Europie”, organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 6 października br. o godz. 18:30 w Filtracji w Centrum Praskim Koneser
w Warszawie

Metaverse opanował wyobraźnię specjalistów od marketingu. Od początku roku już kilkadziesiąt światowych marek zorganizowało kampanie reklamowe w rzeczywistości tworzonej równolegle do tej,
w której żyjemy. W tym drugim świecie można już przymierzać i kupować ubrania, wystawiać cyfrowe dzieła sztuki, oglądać koncerty czy pokazy mody. Czy to zapowiedź kolejnej rewolucji technologicznej i czy jesteśmy na nią gotowi? - zapytamy gości ostatniego z serii trzech autorskich spotkań „Za rok w Europie". Porozmawiamy też o tym dlaczego powinniśmy patrzeć na ręce korporacjom technologicznym i czy świat nierzeczywisty istnieje realnie oraz jak prawdę chronić w wirtualnym wymiarze. Będzie też zatem o dezinformacji i fake newsach. 

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, dziennikarz, autor Zielonego Podcastu, a jego gośćmi będą:

Artur Kurasiński - przedsiębiorca, twórca internetowy, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią, autor bloga kurasinski.com
Piotr Stanisławski - współtwórca bloga Crazy Nauka, dziennikarz naukowy i technologiczny, popularyzator nauki

Spotkania „Za rok w Europie" są kontynuacją cyklu felietonów publikowanych w mediach społecznościowych Komisji Europejskiej podczas pandemii koronawirusa w 2020 roku. Autorzy felietonów - dziennikarze i twórcy internetowi starali się odpowiedzieć wtedy na pytanie, jak będzie wyglądać Europa po pandemii, jak zmieni się nasz styl życia i spojrzenie na różne jego aspekty. Felietony można przeczytać na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce.

Współorganizatorem cyklu spotkań autorskich „Za rok w Europie" jest Centrum Praskie Koneser. Dzięki ToTuart (galeria sztuki, organizator Laboratorium Rzeźby 2022 - trzeciej edycji największego przeglądu rzeźby w Polsce) spotkania autorskie odbywają się w otoczeniu niezwykłych rzeźb renomowanych artystów, a także młodych, początkujących twórców.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.

Szczegóły na temat spotkania na stronie wydarzenia ➡️ https://bit.ly/3wJR87KRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »