Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Miej wpływ na cyfrową gospodarkę!

Rusza 9. edycja konkursu „Go Green in the City 2019”

Schneider Electric szuka odważnych pomysłów oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią tworzenie bardziej inteligentnych, efektywnych energetycznie miast, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju. Po raz 9. zaprasza studentów kierunków inżynieryjnych i ekonomicznych z całego świata do konkursu „Go Green in the City”. Konkurs zapewnia możliwość realnego wpływu na rozwój świata, ale także uczestnictwo w Globalnym Szczycie Innowacji Schneider Electric w Barcelonie.

W 2018 roku ponad 24 000 młodych pomysłodawców z ponad 3 000 uniwersytetów w 163 krajach uczestniczyło w rywalizacji. Tegoroczna edycja konkursu „Go Green in the City” wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie z uwagi na nowe kategorie tematyczne. Studenci mogą zgłaszać swoje innowacyjne pomysły w kategoriach: Budynki przyszłości, Rośliny przyszłości, Sieci przyszłości oraz Zrównoważony rozwój i dostęp do energii.

Każda drużyna musi składać się z dwóch studentów akredytowanego kierunku z zakresu ekonomii, inżynierii, fizyki, informatyki, matematyki lub innych ścisłych kierunków. W trakcie konkursu obie osoby muszą być z tego samego kraju lub regionu, a zgodnie z polityką promocji różnorodności i inkluzywności obowiązującą w Schneider Electric, w zespole musi być przynajmniej jedna kobieta. Zgłoszenia można składać do 25 maja 2019 roku.

Zmieniaj świat ze Schneider Electric

Nagrody dla uczestników są atrakcyjne – to nie tylko szansa na realny wpływ na cyfrową gospodarkę, ale również możliwość uczestnictwa w Globalnym Szczycie Innowacji Schneider Electric 2019.

To dwudniowe wydarzenie odbędzie się 2-3 października 2019 w Barcelonie. Swoimi przemyśleniami oraz pomysłami w temacie wyzwań i szans oferowanych przez cyfrową gospodarkę będą się tam dzielić zarówno eksperci Schneider Electric, jak również osoby wyznaczające światowe trendy w tej dziedzinie. Studenci w ten sposób będą mieli szansę porozmawiać z ekspertami w branży, zyskać nowych mentorów, a finalnie również podjąć pracę w Schneider Electric.

Zrównoważony rozwój dzięki technologii

Wyzwania konkursowe są powiązane z biznesową strategią zrównoważonego rozwoju wcielaną w życie przez Schneider Electric i odzwierciedlającą zobowiązania podjęte przez firmę w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Firma chce zachęcić studentów do podzielenia się swoimi pomysłami na kształtowanie przyszłości i pokazanie bardziej efektywnej strony zrównoważonego rozwoju – połączenia wpływu na społeczeństwo i środowisko ze światem technologii oraz biznesu.

– W tych czasach przedstawiciele młodej generacji, chcąc zbudować dobrą przyszłość dla siebie, mierzą się z poważnymi problemami. Przyszłość uwzględniająca zrównoważony rozwój jest możliwa tylko wtedy, gdy będziemy wspierać młodych ludzi i pomagać im, aby mogli zostać siłą napędową innowacji. Jestem dumny z tego, że Go Green in the City stało się dla studentów platformą, dzięki której mogą rozwijać swoje pomysły na lepsze jutro – komentuje Olivier Blum, Globalny Dyrektor HR w Schneider Electric.

Studencka podróż pełna wiedzy

Zvirevo Chisadza i Tariro Cynthia Mutsindikwa z Instytutu Nauk Wodnych i Energetycznych na Uniwersytecie Panafrykańskim w Algierii, którzy w 2018 zostali globalnymi zwycięzcami „Go Green in the City”, widzą same zalety wzięcia udziału w konkursie.

– Moja podróż przez wyzwanie „Go Green in the City 2018” była wspaniała. Wszystko zaczęło się od małego pomysłu, ale dzięki pomocy mentorów Schneider Electric ten pomysł zmieniła się w coś większego i został bardziej nakierowany na walkę przeciwko światowemu głodowi – mówi Tariro Cynthia.

– Dzięki  konkursowi mieliśmy szansę na rozmowę z ekspertami Schneider Electric i mogliśmy uczyć się o wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem na świecie – dodaje Zvirevo.

Więcej informacji można znaleźć na następujących stronach: gogreeninthecity.se.comwww.facebook.com/GoGreenintheCity

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną. Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.

 www.se.com/pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »