Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Miej zdrowie pod kontrolą w Bonarce

Miej zdrowie pod kontrolą w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Zapowiada się bardzo zdrowy weekend. W sobotę i niedzielę (14-15 listopada) studenci Oddziału Krakowskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland badać będą klientów i gości Bonarka City Center. To już VI edycja ogólnopolskiej akcji „Zdrowie pod Kontrolą”.

W tym roku odbywa się ona w dniu obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, dlatego profilaktyka tej choroby będzie miała dla organizatorów szczególne znaczenie

Przez cały czas trwania imprezy - tj. od godz. 10:00 do 17:00 - studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego będą wykonywać bezpłatne pomiary stężenia cukru we krwi oraz edukować w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Nie zabraknie również innych prozdrowotnych atrakcji. Będą odbywać się m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary masy ciała i wskaźnika BMI oraz analiza składu ciała, pogadanki na temat zdrowego odżywiania, nauka samobadania i wczesnego wykrywania nowotworów piersi i jąder czy pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Będą też pokazy pierwszej pomocy (godz. 12:00 i 14:00), a dla najmłodszych Szpital Pluszowego Misia - wyjątkowa zabawa, podczas której przyszli lekarze zatroszczą się o potrzeby zdrowotne pluszaków.
Służące zdrowiu propozycje zajęć ruchowych pokaże klub Jatomi Fitness.

W zeszłorocznej edycji akcji w całej Polsce studenci przebadali ponad 6500 osób i wyedukowali ok. 10000. Wydarzeniu patronują m.in. Konsultant Krajowy w Dziedzinie Diabetologii, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, a partnerem strategicznym jest Roche.

O ORGANIZATORZE

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot" o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (2)

  • avatar
    ~aś 2015-11-14 16:15:28

    no wąłsnie nie wiem, ja bym wpadł. ostatnio robili event w związku z grą Call od duty i było fajnie, konkursy itp, wic gdyby połaćzyli siły to byłaby niezła bibka :)

  • avatar
    ~luskut 2015-11-12 21:25:58

    Czemu Bonarka robi akcje ze wszystkimi, a z media expert nigdy nic nie zrobili, a przecież to byb była dobra akcja promocyjna i event i kupa ludu by przyszła.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »